1. Dzisiaj niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
 2. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Majowe odprawiane codziennie o godz. 17.30.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • Poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski; św. Stanisław jest także patronem naszego proboszcza ks. Stanisława Jaskuły; w jego intencji w poniedziałek będzie sprawowana msza św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 • Sobota – Wspomnienie NMP z Fatimy. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 21.00. W tym dniu minie właśnie 100 lat, kiedy Maryja w Fatimie ukazała się trojgu dzieciom po raz pierwszy. Serdecznie zapraszamy na tę piękną i oczekiwaną przez Maryję modlitwę.
  1. W najbliższą niedzielę 14 maja odbędzie się w naszej parafii uroczystość przyjęcia I Komunii św. przez dzieci z klasy drugiej Szkoły P. n. 8 o godz. 11.30 Spowiedź dla dzieci w sobotę 13 maja o godz. 8.30. Po spowiedzi, czyli ok. godz. 10.00 rodzice będą sprzątać i przygotowywać kościół do uroczystości. Rodzice, chrzestni i najbliższa rodzina dzieci komunijnych są zaproszeni do spowiedzi św. w najbliższym tygodniu codziennie od godz. 17.30.
  2. Od poniedziałku rozpoczynają się próby przed pierwszą komunią świętą o godz. 19.
  3. W związku z uroczystością Pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.
 1. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, organizowana każdego roku z racji rocznicy urodzin Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 14 maja. O godz. 16.00 zaplanowana jest Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Adama Lepy, po której nastąpią modlitwy w krypcie w intencji beatyfikacji Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. W tym roku w sposób szczególny do udziału w pielgrzymce zaproszeni są wolontariusze ŚDM Kraków 2016 oraz rodziny goszczące pielgrzymów w trakcie ŚDM w Archidiecezji Łódzkiej.
 2. Za tydzień w niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
 3. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że w sobotę 20 maja o godz. 10.00 Ksiądz Biskup Adam Lepa udzieli święceń diakonatu 6 alumnom roku piątego. Natomiast w czwartek 25 maja o godz. 16.00 Ksiądz Biskup Marek Marczak Administrator Archidiecezji Łódzkiej udzieli sakramentu święceń w stopniu prezbitera 7 diakonom. Obie uroczystości, na które serdecznie zapraszamy odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi.
 4. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni.
 5. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Teresa Bartnik i Jan Kukuła. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie…
 6. Parafianom i Sympatykom życzymy wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego! SZCZĘŚĆ BOŻE!