1. W dniu dzisiejszym odbędzie się w naszej parafii uroczystość przyjęcia I Komunii św. przez dzieci z klasy trzeciej Szkoły P. n. 8 o godz. 11.30. Od jutra dzieci pierwszokomunijne, ich rodzice, chrzestni i najbliższa rodzina są zaproszeni do udziału w nabożeństwach, w Białym Tygodniu codziennie o godz. 18.00.
 2. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, natomiast dodatkowa Msza św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin zostanie odprawiona o godz. 14.00.
 3. Także dzisiaj będzie miała miejsce Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, organizowana każdego roku z racji rocznicy urodzin Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. W Parznie o godz. 16.00 zaplanowana jest Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Adama Lepy, po której nastąpią modlitwy w krypcie w intencji beatyfikacji Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. W tym roku w sposób szczególny do udziału w pielgrzymce zaproszeni są wolontariusze ŚDM Kraków 2016 oraz rodziny goszczące pielgrzymów w trakcie ŚDM w Archidiecezji Łódzkiej.
 4. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Majowe odprawiane codziennie o godz. 17.30.
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
  • Wtorek – św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, Patrona Polski;
  • Piątek – Msza św. za Ojczyznę o godz. 18.00.
  • Sobota – Msza św. w intencji uzdrowienia duszy i ciała o godz. 18.00. Zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę 21 maja odbędzie się w naszej parafii uroczystość przyjęcia I Komunii św. przez dzieci z klasy trzeciej Szkoły P. n. 9 o godz. 11.30 Spowiedź dla dzieci w sobotę 20 maja o godz. 9.00. Po spowiedzi, czyli ok. godz. 10.30 rodzice będą sprzątać i przygotowywać kościół do uroczystości. Rodzice, chrzestni i najbliższa rodzina dzieci komunijnych są zaproszeni do spowiedzi św. w najbliższym tygodniu codziennie od godz. 17.30.
 7. Od wtorku rozpoczynają się próby przed pierwszą komunią świętą o godz. 19.00 dla dzieci ze szkoły Podstawowej n. 9.
 8. W związku z uroczystością Pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.
 9. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na czuwanie modlitewne, które odbędzie się w Grocholicach o godz. 18.00 z prośbą o uświęcenie własne i nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła przez wstawiennictwo Niepokalanej.
 10. 13-go maja minęło 100 lat od pierwszego objawienia fatimskiego. Jak to się stało, że Kościół dał wiarę świadectwu trojga niepiśmiennych dzieci, które w 1917 roku miały kolejno dziesięć, dziewięć i siedem lat ? Dzisiejszy Gość Niedzielny stawia też inne pytanie: „ jeśli Bóg chce uzdrawiać, to dlaczego nie uzdrawia wszystkich.
 11. Od 19 maja na ekranach Kin będzie można oglądać wyjątkowy film: „Teraz i w godzinę śmierci.” To wielka opowieść o sile modlitwy Różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach pojedynczych ludzi. Film ukazuje, że Różaniec to modlitwa, dzięki której dzieją się w świeci rzeczy niezwykłe.
 12. Grupa wsparcia dla rodziców
 13. W gablocie parafialnej znajdziemy zaproszenie i bliższe informacje dotyczące następujących pielgrzymek autokarowych:
  • Ogólnopolska pielgrzymka Róż Żywego Różańca 3 czerwca na Jasną Górę;
  • Pielgrzymka po Ziemi Kłodzkiej w dn. 10-11.06.2017 r. Koszt wraz z wyżywieniem i noclegiem wynosi 220 zł.
  • Pielgrzymka do Miedjugorie w dn. 20-27.06. 2017 r.
 14. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy wszelkiej pomyślności i wielu łask Bożych przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej! SZCZĘŚĆ BOŻE!