1. W dniu dzisiejszym kazania głosi ks. Gabriel Pisarek, sercanin – przełożony Domu Rekolekcyjnego w Kluczborku. Serdecznie dziękujemy za tę posługę. Msze św. dziś według zwykłego porządku niedzielnego. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
 2. W dniu jutrzejszym przypada Uroczystość Odpustowa w naszej parafii ku czci Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła połączona z bierzmowaniem; Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na Mszach św. o godz. 7.00 i 9.00 kazania będzie głosił ks. Gabriel Pisarek. O godz. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 ks. bp Marek Marczak Wikariusz Generalny udzieli młodzieży z naszej parafii sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy rodziców, chrzestnych oraz wszystkich parafian do uczestniczenia w tej uroczystości. Niech nasza modlitwa i przyjęta w tym dniu Komunia Św. będzie wyrazem naszej troski o wiarę młodych ludzi. Dziewczynki prosimy do sypania kwiatków. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy.
 3. Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
 4. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na budowę kościołów Archidiec. Łódzkiej.
 5. W ramach Obchodów Dnia Patrona Miasta Świętego Jana Pawła II odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny, który pod hasłem „Czas na Rodzinę” przejdzie po raz kolejny ulicami naszego miasta. Początek marszu w niedzielę 11.06. o godz. 14.45 na Placu Narutowicza. Również w ramach Obchodów Dnia Patrona odbędą się XXII Bełchatowskie Dni Rodziny. Festyn rodzinny rozpocznie się o godz. 16.00 w ogrodach parafii Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Przewidziane są gry i zabawy oraz koncert zespołu „Arka Noego”. Poświęćmy ten czas dla najbliższych, weźmy udział we wspólnym świętowaniu. Więcej informacji na ten temat na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 6. Dzisiaj po Mszach św. jest zbiórka ofiar na Świątynię Bożej Opatrzności w Warszawie. Jest to wotum wdzięczności za Św. Jana Pawła II i za przywróconą nam wolność.
 7. Za tydzień 11 czerwca po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających do Sopotu.
 8. Z naszej parafii organizowana jest Pielgrzymka autokarowa do Medjugorie – Rekolekcje w drodze z Jezusem i Maryją – w dn. 20-27.06. 2017 r. Duchowym przewodnikiem tej pielgrzymki będzie ks. Zenon Siedlarz SCJ. Zapraszamy.
 9. Parafialny Zespół Caritas informuje swoich podopiecznych, że mogą skorzystać z dofinansowania przy zakupie leków w postaci kart aptecznych. Osoby potrzebujące proszone są o zgłoszenie się do Biura Parafialnego Zespołu Caritas ( w środy w godz. 16.30 – 17.30) z aktualnymi zaświadczeniami o dochodach w rodzinie.
 10. W przyszłym tygodniu w naszej parafii organizujemy kolejną zbiórkę surowców wtórnych. W piątek 9-go czerwca w godzinach 9.00 – 18.00 oraz w sobotę 10-go czerwca w godzinach 9.00 – 12.30 na parkingu przed kościołem członkowie wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji będą prowadzili zbiórkę makulatury, używanej odzieży, baterii, nakrętek, płyt CD, puszek, telefonów komórkowych i elektrośmieci. Całkowity dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na budowę studni na terenie wiosek wchodzących w skład parafii pw. św. Franciszka w Czadzie. Wartość surowców zebranych podczas ostatniej akcji przeprowadzonej w kwietniu wyniosła 4500 złotych. Dzięki takim zbiórkom zostały już wybudowane dwie studnie. Ks. Piotr Chmielecki, koordynator tej akcji, przysłał nam zdjęcia i podziękowanie. Są one umieszczone w gablocie w przedsionku kościoła.
 11. Ten dzień nie może przejść niezauważony! 6 czerwca polscy biskupi w Sanktuarium Matki Bożej w Krzeptówkach odnowią Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Dlaczego to takie ważne dla Polski i dal świata? Przeczytamy o tym w Gościu Niedzielnym. W Niedzieli art. pt. „Zawsze można czynić dobro” – niezwykła rozmowa z Zofią Posłysz, więźniarką trzech obozów koncentracyjnych, o pragnieniu życia, sile wiary i zdolności do przebaczania.
 12. W dniu jutrzejszym kancelaria nie będzie czynna.
 13. W najbliższą sobotę Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie odprawione po Mszy św. wieczornej.
 14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Anna Cel i Eleonora Milczarek. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie…
 15. Parafianom i Wszystkim Gościom naszej parafii życzymy wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego! SZCZĘŚĆ BOŻE!