1. Dzisiaj jest dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy.
 2. W dniu dzisiejszym przypada również 23 rocznica święceń kapłańskich biskupa Marka Marczaka. Jego osobę polecamy modlitewnej pamięci wiernych.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • wtorek – św. Antoniego z Padwy, kapłana i dK. Wieczorem o godz. 21.00 Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy.
 • środa – rozpoczęcie Nowenny do Najświętszego Serca Jezusowego.
 • czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w tym dniu o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, po której wyjdziemy na ulice naszego osiedla z Najświętszym Sakramentem w uroczystej procesji; następna Msza św. po procesji o godz. 13.00 i 18.00. Zwracamy się z serdeczną prośbą do dzieci, szczególnie tych, które w tym roku przeżywały I Komunię Świętą i Rocznicę Komunii św. oraz do ich rodziców o sypanie kwiatów przed Panem Jezusem podczas procesji i w całej Oktawie Bożego Ciała. Krótka próba sypania kwiatów odbędzie się w środę o godz. 17.00. Płatki kwiatów może przynieść każdy do domu parafialnego (do sklepiku). Niech nasze zaangażowanie będzie wyrazem wdzięczności i wiary w Pana Jezusa, który daje nam Siebie pod postacią chleba i wina. Podobnie jak w latach ubiegłych trasa procesji Eucharystycznej przebiegać będzie następująco:

Pójdziemy ulicą Edwardów, następnie wzdłuż bloków 333 i 306; za blokiem 306 skręcimy w prawo w kierunku bloku 314, przejdziemy obok bloków 315 i 318, następnie ul. Książęcą, al. Kard. Wyszyńskiego, ul. Sercańską i na placu kościelnym zakończymy procesję.

I ołtarz przy bloku 130 – prosimy, by przygotował Żywy Różaniec wraz z mieszkańcami tego bloku oraz bloków sąsiednich;

II ołtarz przy bloku 304A – o przygotowanie prosimy Kościół Domowy wraz z mieszkańcami tego bloku oraz bloków sąsiednich;

III ołtarz przy bloku 324 – o przygotowanie prosimy Grupę Prawda i Grupę Nadzieja wraz z mieszkańcami tego bloku oraz bloków sąsiednich;

IV ołtarz na placu kościelnym – prosimy, by przygotowała Młodzież Sercańska;

Zachęcamy do aktywnego włączenia się w procesję. Przy wyjściu z kościoła będą rozdawane teksty pieśni śpiewanych podczas procesji. Bardzo prosimy o zorganizowanie się osób chętnych do niesienia figurek, sztandarów i feretronów podczas procesji Bożego Ciała. Zachęcamy również do przystrojenia okien w naszych domach, zwłaszcza na trasie procesji. Jest to wyznanie naszej wiary w obecność Chrystusa w Eucharystii i zaproszenie Go do naszych rodzin.

 • sobota – św. Brata Alberta Chmielowskiego a po południu o godz. 18.00 Msza św. w intencji uzdrowienia duszy i ciała.
 1. Dzisiaj w Dniu Patrona Miasta Bełchatowa Świętego Jana Pawła II odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny, który pod hasłem „Czas na Rodzinę” przejdzie po raz kolejny ulicami naszego miasta. Początek marszu w niedzielę 11.06. o godz. 14.45 na Placu Narutowicza. Również w ramach Obchodów Dnia Patrona odbędą się XXII Bełchatowskie Dni Rodziny. Festyn rodzinny rozpocznie się o godz. 16.00 w ogrodach parafii Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Przewidziane są gry i zabawy oraz koncert zespołu „Arka Noego”. Poświęćmy ten czas dla najbliższych, weźmy udział we wspólnym świętowaniu. Więcej informacji na ten temat na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 2. Koncert Małżonków p.t. „Jedno Ciało” odbędzie się za tydzień w najbliższą niedzielę w naszym kościele o godz. 16.30. Małżeństwo Lena i Maciej Durlakowie pięknie śpiewają o życiu i o szczęściu w miłości małżeńskiej. Serdecznie zapraszamy.
 3. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie pod koniec czerwca. Bliższe informacje w gablocie.
 4. Zapraszamy też do uczestnictwa w Kursie Nowe Życie w dn. 23-25.06.2017 r. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.
 5. Dzisiaj we wszystkich tygodnikach: Niedziela, Idziemy i Gość Niedzielny znajdziemy specjalny dodatek, którym jest śpiewnik na Boże Ciało. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym jest artykuł o sposobach walki z uzależnieniem od alkoholu. Niedziela w art. p.t. „Prośba do kapłanów” mówi jakich potrzebujemy kapłanów. Najnowszy numer Małego Gościa Niedzielnego wydany jest z płytką z piosenkami zespołu Arki Noego. Serdecznie polecamy.
 6. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni.
 7. Parafianom i Sympatykom życzymy wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego! SZCZĘŚĆ BOŻE!