1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
  • w środę – św. Ireneusza bpa i m.
  • w czwartek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; zbiórka ofiar na tacę na potrzeby Stolicy Apostolskiej;
 3. Rozpoczęły się wakacje a w wraz z nimi nastąpi coroczna zmiana w niektórych godzinach Mszy św. odprawianych w niedziele w naszym kościele.Informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w niedziele będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00. Na czas wakacji nie będzie Mszy św. dla dzieci, natomiast sakrament chrztu św. będzie udzielany o godz. 11.30. Również kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki od godz. 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 18.00. W pierwsze piątki kancelaria jest nieczynna.
 4. Zapraszamy codziennie na adoracje Najświętszego Sakramentu o godz.30, w czasie której będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi św.
 5. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca lipca. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.00.
 7. Dla wielu z nas rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Zadbajmy o to, by codzienna modlitwa oraz udział w niedzielnej Mszy św. w czasie wolnym dodawały nam siły i radości, abyśmy potrafili zobaczyć ślady Dobrego Boga w pięknie natury i otaczającego nas świata. Przypominamy również o odpowiednim zachowaniu i ubiorze w kościołach i wszystkich miejscach kultu. Niech zawsze nasz strój będzie przyzwoity, godny świętego miejsca.
 8. W naszych planach urlopowych w czasie wakacji warto wziąć pod uwagę Pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która, jak co roku, wyruszy 22 sierpnia. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę, jako rekolekcje w drodze.
 9. W najbliższy wtorek będzie Msza św. Odpustowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w parafii na Os. Olsztyńskim.
 10. Dwudniową pielgrzymkę autokarową śladami św. Maksymiliana i św. Faustyny organizuje parafia Zesłania Ducha Świętego na Przytorzu. Szczegóły w gablocie.
 11. Gdyby Bóg nie dał nam wolności, to nie moglibyśmy kochać – mówi dzisiejsza Niedziela w wywiadzie z ks. Markiem Dziewieckim, psychologiem i terapeutą uzależnień; natomiast Gość Niedzielny słowami księdza egzorcysty stwierdza, szatan jest śmiertelnie niebezpieczny, ale Jezus go pokonał. „Głos miłości”, to tytuł kazania zamieszczonego w dzisiejszym tygodniku idziemy, które wygłosił ks. abp Marek Jędraszewski podczas Bożego Ciała na Rynku Głównym w Krakowie. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. W dzisiejszą niedzielę żegnamy ks. Michała, który posługiwał w naszej parafii przez ostatnie 5 lat. Został skierowany przez ks. Prowincjała do posługi w parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Krakowie. Dziękujemy ks. Michałowi za całą duszpasterską posługę: przygotowanie dzieci do I Komunii świętej, za prowadzenie katechezy w szkole średniej, przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania, prowadzenie Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz Kursów Nowe Życie, które prowadzone z pomocą osób świeckich, stanowiły dla wielu uczestników istotny przełom w ich życiu osobistym. Niech Pan Bóg swoim natchnieniem prowadzi Cię ks. Michale w dalszej posłudze duszpasterskiej. Szczęść Boże.
 13. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy dziękować Bogu za posługę duszpasterską i zakonną ks. Zenona, przełożonego naszego domu zakonnego, który został mianowany proboszczem w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na modlitwę.
 14. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Mirosław Jarzębski, śp. Tadeusz Gruszka. Prośmy dla nich o wieczne zbawienie. Zdrowaś Maryjo …. Wieczny odpoczynek …

 

 

Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy dobrej niedzieli.

Dzieciom, młodzieży i rodzicom na czas wakacji dobrego wypoczynku i dużo słońca.

Niech Bóg błogosławi wszystkim na nadchodzący tydzień.