„Rozpaleni mocą Ducha” – pod takim hasłem odbyły się tegoroczne Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie k. Lublina. Nie zabrakło na nich bełchatowskiej młodzieży na czele z ks. Sławkiem Kuśmierzem scj. W spotkaniu trwającym od 26 czerwca do 1 lipca wzięło udział ponad 500 osób z całej Polski, jaki i z zagranicy, którzy pragnęli uwielbiać Pana pod pliszczyńską wiatą. Atrakcyjny program SDMu był w stanie zadowolić nawet tych najbardziej wymagających. Projekcja filmu, niesamowite nabożeństwa, liczne modlitwy, śpiew na chwałę Pana, codzienne, poranne modlitwy oraz Msze Święte, konferencje prowadzone przez wspaniałych gości, którzy wygłaszali świadectwa wiary, starając się zaspokoić ciekawość młodzieży odpowiadając na ich liczne pytania – wszystko to pomogło nam odkryć i zrozumieć Owoce Ducha Świętego.

Oprócz tego uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach rozwijając swoje zainteresowania i ucząc się nowych rzeczy. Wokalne, taneczne, medyczne, sportowe, plastyczne, misyjne i wiele innych, każdy znalazł coś dla siebie. Boga można wielbić na wiele sposobów. Jednym z nich jest taniec i śpiew na Jego chwałę, dlatego przyjechał do nas zespół Exodus15 dając wspaniały koncert. Ponadto jak co roku odbyła się „Dehoniada – bal w Wieczerniku” z grillem, pokazem ognia i dyskoteką do północy.

Wspaniali ludzie, tańce w kolejkach po herbatę, orzeźwiające zimne prysznice o poranku i wspaniała atmosfera. Wspomnień starczy do następnych Jubileuszowych XXV Sercańskich Dni Młodych.