1. Msze św. w naszej świątyni odprawiane są według porządku wakacyjnego o godz. 7:00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
  • W poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
  • We wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp i dK.
  • W piątek – św. Jana Marii Vianeya, prezbitera.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca sierpnia. W I piątek Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 21.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do północy. Spowiedź św. podczas każdej Mszy św. Chorych, którzy będą zgłoszeni w kancelarii, odwiedzać będziemy od godz. 10.00.
 4. We wtorek rozpocznie się sierpień, miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania konkretnych działań w intencji trzeźwości. Może to być osobista abstynencja, modlitwa o trzeźwość narodu i naszych rodzin, postanowienie, by w tym czasie alkoholu nie spożywać, nie kupować i nim nie częstować.
 5. Pierwszy sierpnia, to także kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Szanujmy wysiłek poprzednich pokoleń naszych rodaków w walce o wolność Ojczyzny, bo dzięki Nim mamy wolną Polskę. MÓDLMY SIĘ O JEDNOŚĆ POLAKÓW. Prezydent Miasta Bełchatowa oraz Proboszcz Parafii p.w. Narodzenia NMP zapraszają na obchody 73 Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego w dn. 1 sierpnia 2017 roku o godz. 16.45 w Parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie przy Pomniku Pamięci Bełchatowian.
 6. Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi w liście dziękczynnym poinformowały nas, że zebrały kwotę 10 614 zł. Siostry dziękują za życzliwe przyjęcie i wielką hojność wszystkich ofiarodawców. Bóg zapłać.
 7. W przyszłą niedzielę parafialny Zespół Caritas rozpocznie akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Po każdej Mszy św. będzie można pobrać plecak i po wypełnieniu go przyborami szkolnymi zwrócić do kościoła – do niedzieli 20 sierpnia. Zachęcamy parafian do włączenia się do akcji poprzez zakup przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin mniej zasobnych. Więcej informacji znajdziemy na tablicy ogłoszeń.
 8. Od następnej niedzieli będzie można zapisywać się na pieszą pielgrzymkę z Grupą Białą z Bełchatowa do Częstochowy. Serdecznie zapraszamy. Można też zapisywać się do posługi w różnych grupach. Jeśli ktoś chciałby być w grupie porządkowej, to musi przejść kurs kierowania ruchem drogowym. Można zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej do wtorku włącznie.
 9. Wiara wyzwala, kanapa zniewala. Taki tytuł można nadać relacji ze spotkania młodzieży w Częstochowie opisanym w dzisiejszym tygodniku Niedziela. Gość Niedzielny przynosi odpowiedź na pytanie: jak wybierają sędziów na Zachodzie a także relację z bliskich spotkań trzeciego stopnia oazowego Ruchu Światło-Życie. Dom może zastąpić cały świat. Ale cały świat nie zastąpi domu. – Takie stwierdzenie można znaleźć w artykule o rodzicielstwie zastępczym w tygodniku Serdecznie polecamy.
 10. Dzisiaj po Mszach św. będzie możliwość złożenia datku na leczenie dla Mateuszka Balcerowiaka z diecezji częstochowskiej chorego na artogrypozę. Bóg zapłać za każdy dar.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Wiesław Kwapiński, śp. Emil Rumik. Módlmy się za nich o wieczne zbawienie. Zdrowaś Maryjo.. Wieczny odpoczynek …
 12. Na czas budowania w nas Wolności, Trzeźwości i poszukiwania w naszym życiu prawdziwych wartości niech Bóg nam błogosławi.