1. Msze św. są odprawiane według następującego porządku: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00. O godz. 17.30 Nieszpory. Zapraszamy.
2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
• – wtorek – św. Dominika, prezbitera;
• – środa – św. Teresy Benedykty od Krzyża;
• – czwartek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
• – piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.
3. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. Nabożeństwo Fatimskie zostanie odprawione w przyszłą niedzielę 13.08. o godz. 21.00. Zapraszamy.
5. Trwa miesiąc trzeźwości – sierpień. Zachęcamy do podejmowania konkretnych działań w intencji trzeźwości. Może to być osobista abstynencja, modlitwa o trzeźwość narodu i naszych rodzin, postanowienie, by w tym czasie alkoholu nie kupować i nim nie częstować.
6. W dniu dzisiejszym rozpoczynają się zapisy do Grupy Białej na 124 Bełchatowską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 22 – 28 sierpnia br. Dzisiaj w Zakrystii, można zapisywać się po każdej Mszy Świętej. W dzień zwykły zapisy będą przyjmowane w bibliotece w Domu Parafialnym w godz. od 18.30 do 20.00. Prosimy o zabranie ze sobą do zapisu dowodów osobistych.
7. Zostało zakupione dodatkowe nagłośnienie szczególnie na użytek pielgrzymki oraz podjęto inne drobniejsze wydatki z nią związane. W związku z tym w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek po Mszach świętych, abyśmy mogli wesprzeć swoją ofiarą, naszą pieszą pielgrzymkę Grupy Białej na Jasną Górę.
8. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza wszystkich chętnych na 3 dniową pielgrzymkę do Świętej Lipki i Gietrzwałdu. Wyjazd w piątek 8 września. Koszt 300 zł.
9. W dzieciństwie uparciuch, „ambicjuszka” w młodości – wybitny naukowiec, po śmierci ogłoszona świętą – s. Benedykta od Krzyża, Edyta Stein, Żydówka z pochodzenia – zagazowana w Auschwitz. Pisze o niej dzisiejszy tygodnik Niedziela. Gość Niedzielny mówi o matce pięciorga dzieci w tym dziecka niepełnosprawnego, z małej opolskiej wsi, która jest profesorem na Oxfordzie. Tygodnik Idziemy pisze o Polakach
w Kazachstanie, którzy od roku 1936 nie mieli prawa się modlić i mówić po polsku,
a w roku 1989 wystąpili o prawo zbudowania kościoła. Zachęcamy do czytania.

Wszystkim Parafianom, Gościom życzymy dobrej niedzieli.
Niech Bóg wam błogosławi na nadchodzący tydzień.