1. Msze św. dzisiaj według zwykłego porządku niedzielnego w ciągu roku o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 19.30. Adoracja o godz. 17.30.
2. Dzisiaj będzie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów Grupy Białej a po niej wspólne spotkanie w Sali nr 14. Serdecznie zapraszamy.
3. Za tydzień będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich Rodzin.
4. Jutro jest dzień rozpoczęcia nauki w szkole. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz poczty sztandarowe poszczególnych szkół na Mszę św. o godz. 8.00. przed Mszą św. będzie możliwość spowiedzi św.
5. W tym tygodniu w piątek przypada Święto Narodzenia NMP. Będzie to dzień bardzo ważny dla naszej parafii i całej Ojczyzny. We wszystkich parafiach w całym kraju zostanie odmówiony Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. W ten sposób wszyscy mieszkańcy naszej parafii i całej Ojczyzny zostaną poświęceni Niepokalanemu Sercu Maryi. Uroczyste poświęcenie parafii odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
6. W poniedziałek 4 września o godz. 16.30 zapraszamy na zbiórkę wszystkich chętnych, do służenia przy Ołtarzu. Natomiast w piątek 9 września o godz. 19.30
do domu parafialnego serdecznie zapraszamy młodzież.
7. Kurs Przedmałżeński rozpoczął się w dniu wczorajszym. Spotkania będą się odbywać w każdą kolejną sobotę września i października w Domu Parafialnym o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy nie tylko tych narzeczonych, którzy jeszcze kursu nie mają, ale także tych, którzy już dawno go odbyli, może jeszcze w szkole średniej.
8. Kurs Małżeński, prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego rozpocznie się 12 września. Kursu Małżeński jest przygotowany z myślą o parach małżeńskich – zarówno tych w kryzysie, jak i tych pra-gnących umocnić i ubogacić swoją relację. Kurs ma wyjątkową formułę siedmiu romantycznych randek małżeńskich mających w ciągu siedmiu kolejnych tygodni pomóc parom w pracy nad wzmocnieniem ich wzajemnej relacji. Świadectwa uczestników pierwszej edycji potwierdzają, że ten kurs prowadzony zgodnie z metodologią udostępnioną przez chrześcijańskie Stowarzyszenie Alpha Polska naprawdę działa! Czyni małżeństwa silniejszymi i pomaga w naprawie tych związków, które się pogubiły. Więcej informacji i szczegóły dotyczące zapisów znajdziecie Państwo na plakatach oraz na stronie internetowej www.snebelchatow.pl
9. Parafialny Zespół Caritas zakończył akcję „Tornister pełen uśmiechów”. W miniony poniedziałek 25 uczniów terenu naszej parafii uroczyście odebrało plecaki wypełnione przez darczyńców artykułami szkolnymi. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
10. Za dwa tygodnie 16 września w naszej parafii będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie: przyjedzie do nas Brat Eliasz, popularnie zwany Bratem Elia – jest on zakonnikiem włoskiego pochodzenia, mającym stygmaty podobnie jak O. Pio. Stygmaty Brata Elii ujawniają się tylko w wielkim poście. O godz. 9.15 rozpoczniemy Różaniec, o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. a po Mszy św. Brat Elia przekaże nam swoje nauczanie. Będzie również modlitwa o uzdrowienie.
11. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na pielgrzymkę autokarową po Ziemi Kieleckiej w dniu 23 września. Zapisy w kiosku u Pani Basi.
12. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza uczestników pielgrzymki do Świętej Lipki i Gietrzwałdu na przedwyjazdowe spotkanie organizacyjne we wtorek 5 września o godz. 19.00 w Sali Rycerstwa.
13. Już za tydzień organizujemy kolejną zbiórkę surowców wtórnych. W piątek 8-go września w godzinach 9:00 – 18:00 oraz w sobotę 9-go września w godzinach 9:00 – 12:30 na parkingu przed kościołem członkowie naszej wspólnoty będą prowadzili zbiórkę makulatury, baterii, nakrętek, płyt CD, puszek, telefonów komórkowych i elektrośmieci. UWAGA! NIE ZBIERAMY JUŻ UŻYWANEJ ODZIEŻY!!! Całkowity dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na budowę studni na terenie wiosek wchodzących w skład parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Batchoro w Czadzie. Podczas ostatniej – akcji przeprowadzonej w czerwcu zebraliśmy niemal 6 ton makulatury, 100 kg puszek aluminiowych, 17 kg płyt CD, 300 kg nakrętek, ponad tonę elektrośmieci i ponad tonę ubrań. Sprzedaż ww. surowców zaowocowała wpłatą na konto Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów w wysokości 3500 złotych.
14. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich.
15. Dzisiaj po Mszach św. jest możliwość złożenia ofiary na operację dysplazji dla Kasi Kośmider mającej 2,5 roku życia. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
16. Za tydzień przyjedzie do nas S. Rafała Raś, pallotynka, od 40-tu lat posługująca w Afryce. Również, na ile to będzie możliwe, zechciejmy ją wesprzeć naszą ofiarnością.
17. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wielu łask Bożych. A teraz oddajmy cześć Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.