1. Komunikat … .
 2. Msze św. w dniu dzisiejszym są odprawiane według zwykłego porządku niedzielnego o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo adoracyjne o godz. 17.30. Zapraszamy.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – Święto św. Stanisława Kostki, zak. Patrona Polski
 • W środę – świętych Andrzeja Kim, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników koreańskich;
 • W czwartek – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty ;
 • W piątek – bł. Jana Marii od Krzyża, sercanina z Hiszpanii, kapłana i męczennika;
 • W sobotę – św. Ojca Pio z Pietrelciny; w tym dniu przypadają także imieniny ks. Bogusława. W jego intencji będzie odprawiona Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
 1. Misterium Fatimskie w ogrodach Parafii Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki odbędzie się dzisiaj o godz. 20.00. Szczegóły na plakatach. Ks. Dziekan i parafianie serdecznie zapraszają.
 2. Stowarzyszenie „Bełchatowianie dla Narodu” zaprasza na spotkanie p.t. „Polska a mniejszości etniczne”. Gośćmi spotkania będą Stanisław Michalkiewicz, Leszek Żebrowski oraz Tadeusz Płużański. Spotkanie odbędzie się w sobotę 23 września o godz. 16.00 w Sali teatralnej MCK Bełchatów. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 3. Również w najbliższą sobotę w Parznie odbędą się modlitwy i adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji beatyfikacji Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. Początek o godz. 10.00, zakończenie o godz. 15.00.
 4. Społeczna inicjatywa Patriotyczna „Razem” Serdecznie zaprasza do wzięcia udziału
  w Bełchatowskim Marszu Rotmistrza Pileckiego, który rozpocznie się w niedzielę 24 września po Mszy św. o godz. 13 spod kościoła Narodzenia NMP w Bełchatowie przy ul. Kościuszki 2.
 5. Księża Pallotyni z Łodzi zapraszają na spotkania dla małżeństw pragnących potomstwa. Szczegóły znajdziemy na plakacie.
 6. W ostatnią niedzielę na dla siostry Rafały w Kamerunie zebraliśmy kwotę 10.460 zł. Serdeczne Bóg zapłać !
 7. Róże Żywego Różańca organizują pielgrzymkę po Ziemi Kieleckiej w dniu 23 września. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w sklepiku w Domu Parafialnym. Zapraszamy.
 8. W dniu dzisiejszym na Mszach świętych kazania głosi ks. Piotr Chmielecki, sercanin z Olsztyna, który swą modlitwą i działalnością wspiera Misje zagraniczne w krajach najuboższych. Bóg zapłać za tę pracę i za nowe pomysły.
 9. Ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic jest związana z jubileuszowym rokiem objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskim dzieciom orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzające za grzechy przeciw mojemu Niepokalanemu Sercu i odmawiajcie Różaniec. Celem tej inicjatywy jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.
  7 października o godz. 14.00, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej, na granicach naszej Ojczyzny zostaną odmówione 4 części różańca. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl oraz na plakatach i ulotkach. Zapraszamy do zapisywania się na wyjazd na tę modlitwę. Zapisujemy się w sklepiku parafialnym.
 10. Dzisiejszy tygodnik Niedziela pięknie opisuje inicjatywę Różaniec do granic wołając wezwaniem na pierwszej stronie: Ratuj Różańcem Polskę i Świat. Tygodnik Idziemy omawia niezwykłe znaczenie mediów katolickich dla naszej religijnej i patriotycznej formacji a Gość Niedzielny staje w obronie życia dzieci chorych i nienarodzonych. Serdecznie polecamy.
 11. W dniu wczorajszym gościł w naszej parafii br. Elia, stygmatyk z Włoch. Obraz, który widzimy jest zdjęciem wykonanym przez br. Eliasza na polecenie Jezusa. Jezus kazał mu sfotografować czystą, białą ścianę w kościele, a taki jest efekt, który właśnie widzimy. Jest to więc autentyczna fotografia Jezusa.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Bogusław Karwowski, Bonifacy Świderek, Marcin Bednarek, Kazimierz Krawczyk. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie…
 13. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy wszelkiej pomyślności. Niech Bóg nam błogosławi.