1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • W środę – świętych Andrzeja Kim, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników koreańskich;
 • W czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty ;
 • W piątek – bł. Jana Marii od Krzyża, sercanina z Hiszpanii, kapłana i męczennika;
 • W sobotę – św. Ojca Pio z Pietrelciny;
 1. Księża Pallotyni z Łodzi zapraszają na spotkania dla małżeństw pragnących potomstwa. Szczegóły znajdziemy na plakacie.
 2. Stowarzyszenie „Bełchatowianie dla Narodu” zaprasza na spotkanie p.t. „Polska a mniejszości etniczne”. Gośćmi spotkania będą Stanisław Michalkiewicz, Leszek Żebrowski oraz Tadeusz Płużański. Spotkanie odbędzie się w sobotę 23 września o godz. 16.00 w Sali teatralnej MCK Bełchatów. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 3. Również w najbliższą sobotę w Parznie odbędą się modlitwy i adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji beatyfikacji Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. Początek o godz. 10.00, zakończenie o godz. 15.00.
 4. Społeczna inicjatywa Patriotyczna „Razem” Serdecznie zaprasza do wzięcia udziału
  w Bełchatowskim Marszu Rotmistrza Pileckiego, który rozpocznie się w niedzielę 24 września po Mszy św. o godz. 13 spod kościoła Narodzenia NMP w Bełchatowie przy ul. Kościuszki 2.
 5. W dniu dzisiejszym na Mszach świętych kazania głosi ks. Piotr Chmielecki, sercanin z Lublina, który swą modlitwą i działalnością wspiera Misje zagraniczne w krajach najuboższych. Bóg zapłać za tę pracę i za nowe pomysły.
 6. Misterium Fatimskie w ogrodach Parafii Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki odbędzie się dzisiaj o godz. 20.00. Szczegóły na plakatach. Ks. Dziekan i parafianie serdecznie zapraszają.
 7. W ostatnią niedzielę na dla siostry Rafały w Kamerunie zebraliśmy kwotę 10.460 zł. Serdeczne Bóg zapłać !
 8. Ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic jest związana z jubileuszowym rokiem objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzające za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec. Celem tej inicjatywy jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.
  7 października o godz. 14.00, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej, na granicach naszej Ojczyzny zostaną odmówione 4 części różańca. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl oraz na plakatach i ulotkach. Zapraszamy do zapisywania się na wyjazd na tę modlitwę. Informacje znajdziemy w gablocie.
 9. Dzisiejszy tygodnik Niedziela pięknie opisuje inicjatywę Różaniec do granic wołając wezwaniem na pierwszej stronie: Ratuj Różańcem Polskę i Świat. Tygodnik Idziemy omawia niezwykłe znaczenie mediów katolickich dla naszej religijnej i patriotycznej formacji a Gość Niedzielny staje w obronie życia dzieci chorych i nie narodzonych. Serdecznie polecamy.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Bogusław Karwowski, Bonifacy Świderek, Marcin Bednarek, Kazimierz Krawczyk. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie…
 11. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy wszelkiej pomyślności. Niech Bóg nam błogosławi.