1. Msze św. według zwykłego porządku w ciągu roku o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 19:30. O godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe. Serdecznie zapraszamy.
 2. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;  środa – św. Franciszka z Asyżu, zakonnika; W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Franciszek Leżański SCJ, który codziennie posługiwał nam w konfesjonale. Obecnie jest na rekonwalescencji, ale w najbliższych dniach spodziewamy się jego powrotu. Msza św. w intencji ks. Franciszka, z jego udziałem, będzie odprawiona o godz. 7.00 rano w najbliższą środę. Zapraszamy ; czwartek– św. Faustyny Kowalskiej dz. zak., której objawił się Jezus Miłosierny;  sobota – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. 
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i Pierwsza sobota miesiąca. W Pierwszy Czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W Pierwszy Piątek odwiedziny chorych od godz. 10.00, spowiedź od godz. 16.00. Msze św. w I piątek o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 21.00. O godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do północy.
 5. Rozpoczęliśmy miesiąc październik. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane codziennie, przez cały miesiąc o godz. 17:15.  Polska bardzo potrzebuje modlitwy. Jak co roku dzieci będą losować figurki Matki Bożej i otrzymywać będą obrazki.
 6. Zachęcamy do zapisywania się na wyjazd do Cieszyna na modlitwę za Polskę i Świat pod hasłem Różaniec do Granic. Można zapisywać się u p Basi w sklepiku do czwartku włącznie.
 7. Tych, którzy nie mogą jechać, by modlić się za Polskę i Świat na granicach kraju zapraszamy do naszego kościoła w tym samym dniu, czyli 7 października.
  O godz. 13.00 będzie uroczysta Msza św. Po Mszy św. I Część Różańca Świętego.
  Po jej zakończeniu wyjdziemy z kościoła udając się procesyjnie do kapliczki przy ul. Wojska Polskiego koło bl. 201, a następnie wrócimy do kościoła odmawiając kolejne części Różańca. Zakończenie w kościele około godz. 16.00. Zaprośmy innych, weźmy ze sobą różańce i przyjdźmy na tę piękną wspólną modlitwę.
 8. Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre przy parafii Zesłania Ducha Świętego na Przytorzu zaprasza na spotkanie ewangelizacyjne z modlitwą o uzdrowienie w najbliższy czwartek o godz. 18.00.
 9. Zgodnie z tym, co czytaliśmy w Liście Biskupów Polskich, w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XVII Dzień Papieski składając po Mszach św. ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na wykształcenie utalentowanej młodzieży pochodzącej z rodzin mniej zamożnych, z małych miejscowości.
 10. Również w przyszłą niedzielę kazania będzie u nas głosił ks. Jakub Kopystyński sercanin, który jest wikariuszem nowo powstałej sercańskiej parafii na przedmieściach Kalisza. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na budowę nowego kościoła.
 11. Jutro i w następną niedzielę będą zbierane podpisy pod projektem „Zatrzymaj aborcję”. Trzeba znać swój pesel. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy.
 12. W sobotę, za dwa tygodnie 14 października, odbędzie się pielgrzymka Róż Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej w Łasku. Więcej szczegółów na plakacie.
 13. Starosta Bełchatowski zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, którym będzie inscenizacja historyczna pokazująca autentyczne epizody z czasów II wojny światowej. Szczegóły na plakacie.
 14. Informacje Stowarzyszenia Amazonki są wywieszone w gablocie.
 15. Biskupi polscy proszą o pomoc dla ofiar kataklizmu trzęsienia ziemi w Meksyku. Dzisiaj po Mszach św. jest właśnie zbiórka dowolnych datków na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku. Pomoc materialną możemy też przekazać wysyłając sms z hasłem MEKSYK pod nr 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).
 16. Dzisiejsze tygodniki katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny oraz tygodnik Idziemy przynoszą piękne teksty o Różańcu mówiąc, że Różaniec, to perły dla grzesznika, bo ta modlitwa jest potęgą oraz informują, że demony boją się Różańca. Niedziela mówi o realnej obecności Aniołów Stróżów w naszym życiu.. SERDECZNIE polecamy. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli.
Niech Bóg Wam błogosławi na nadchodzący tydzień.