1. Komunikat o ingresie Arcybiskupa Grzegorz Rysia, Metropolity Łódzkiego.
 2. Msze św. według zwykłego porządku w ciągu roku o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 19:30. O godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe.
 3. W dniu dzisiejszym będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
 4. Wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów z okazji ich święta, zapraszamy w następną niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: – Poniedziałek – bł. Wincentego Kadłubka, bp; –  Środa – św. Jana XXIII, papieża; – Czwartek – św. Jana Beyzyma ,prezbitera; – Piątek – bł. Honorata Koźmińskiego zak; – Sobota – św. Małgorzaty Marii Alacoque, dz..
 5. Nabożeństwo Fatimskie odbędzie się w najbliższy piątek. Z racji 100-lecia objawień będzie miało nieco inny przebieg. O godz. 19.00 będzie Msza św. , a po niej o godz. 20.00 rozpoczęcie Nabożeństwa w naszym kościele i Procesja Różańcowa do pomnika św. Jana Pawła II przy kościele na ul. Kościuszki. Serdecznie zapraszamy.
 6. Przed Nabożeństwem Fatimskim będzie możliwość nabycia lampionów przed kościołem. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby świetlicy środowiskowej Arka prowadzonej przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
 7. Dzień Dziecka Utraconego będzie obchodzony w Bełchatowie w następną niedzielę 15 października. W tym dniu o godz. 10.00 w kaplicy na Cmentarzu odbędzie się Msza św. w intencji Rodziców i Rodzin doświadczonych utratą dziecka. Ks. Dziekan serdecznie zaprasza.
 8. Dzisiaj jest Dzień Papieski. Po Mszach św. zbierane są datki do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na wykształcenie utalentowanej młodzieży pochodzącej z rodzin mniej zamożnych, z małych miejscowości. Bóg zapłać za każdy dar.
 9. Również w dniu dzisiejszym kazania głosi ks. Jakub Kopystyński sercanin, który jest wikariuszem nowo powstałej sercańskiej parafii na przedmieściach Kalisza. Składka z niedzieli jest przeznaczona na budowę nowego kościoła.
 10. Dzisiaj i w następną niedzielę będą zbierane podpisy pod projektem „Zatrzymaj aborcję”. Trzeba znać swój pesel. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy. Podpisy można także zbierać w swoim środowisku.
 11. Od jutra wprowadzamy nową księgę intencji, czyli przyjmujemy Msze św. na nowy rok. Przyjmujemy również na wypominki listopadowe, roczne, półroczne oraz kwartalne.
 12. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane codziennie, przez cały miesiąc o godz. 17, 15.
 13. Jeśli pragniesz doświadczyć obecności Boga, Jego działania i miłości zapraszamy Cię na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w naszej parafii w dniach 20-21-22 października (pt od 18.00, sobota i niedziela do godz. 14.00). Można się zapisywać w sklepiku parafialnym oraz przez stronę internetową: snebelchatow.pl
 14. Można zaadoptować duchowo jednego z kandydatów do bierzmowania. Adopcja polega na wylosowaniu imienia jednej z osób przygotowujących się do bierzmowania i codziennego odmawiania krótkiej modlitwy w jej intencji. Kandydata można wylosować z koszyka osoby stojącej pod chórem. Serdecznie zachęcamy.
 15. Bardzo serdecznie zapraszamy do lektury czasopism katolickich. Dzisiejszy Gość Niedzielny odpowiada na pytanie, co możesz zrobić, gdy twoje dziecko traci wiarę? W Tygodniku Niedziela znajdziemy kieszonkowy informator o nowennie pompejańskiej ze szczególnym artykułem „Różańcowy Oiom”. Serdecznie polecamy.
 16. Pierwsza Komunia św. w roku 2019 odbędzie się w dniu 12 maja o godz. 11.30 . Na jednej Mszy św. przyjmą dzieci Pierwszą Komunię św. ze szk. Podst. nr 8 i nr 9.
 17. W sklepiku u p. Basi można sobie zakupić Obrazek Jezusa od br. Elii.
 18. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Dariusz Trzciński. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie…

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli.

Niech Bóg Wam błogosławi na nadchodzący tydzień