Od Uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada włącznie można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy, choćby myślnie za zmarłych. Odpust ten można zyskać raz dziennie i ofiarować jedynie za zmarłych, zachowują ponadto zwykłe warunki tj. spowiedź i Komunia św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Pamiętajmy w modlitwach o naszych bliskich zmarłych. Możemy polecać ich modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. Za poleconych w wypominkach listopadowych modlić się będziemy codziennie przez cały miesiąc listopad przed Najświętszym Sakramentem pół godziny przed Mszą świętą; za polecanych w wypominkach rocznych, półrocznych i kwartalnych modlimy się w ciągu określonego czasu w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.30. Na wypominki roczne, półroczne, kwartalne i listopadowe przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Pamiętajmy również o naszych dobrodziejach, fundatorach naszej świątyni – dla wszystkich zmarłych wszystkich prosimy o radość nieba.

Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie,
a światłość wiekuista niechaj im świeci.