1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia naszej świątyni. Dziękujemy Bogu za nasz kościół – świątynię. Pamiętajmy również o tych, którzy przyczynili się do jego budowy, składając ofiary pieniężne lub ofiarowując swoją pracę. Prośmy dla żyjących o zdrowie i błogosławieństwo Boże, a dla zmarłych o radość nieba. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 19.30. O godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • W środę – Uroczystość Wszystkich Świętych; Msze św. o godz.: 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Msza święta na cmentarzu będzie celebrowana o godz. 12.00. Pół godz. wcześniej będzie modlitwa za polecanych zmarłych. Przypominamy wszystkim wiernym, że w Uroczystość Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej. Zgodnie z wieloletnią tradycją, w Uroczystość Wszystkich Świętych zbierane będą na cmentarzu ofiary do puszek na utrzymanie Seminarium Duchownego w Łodzi. W tym dniu również Stowarzyszenie Przyjaciół Bełchatowa organizują doroczną kwestę na odnowę starych, często opuszczonych nagrobków na cmentarzach w Bełchatowie i Grocholicach.
 • W czwartek – Dzień Zaduszny: Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
 • W sobotę – Pierwsza sobota miesiąca oraz wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. W tym dniu w Łodzi o godz. 11.00 odbędzie się ingres nowego pasterza naszej diecezji ks. arcybiskupa Grzegorza Rysia. Jego osobę polecamy modlitewnej pamięci wiernych.
 1. Serdecznie zapraszamy młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną oraz wszystkich młodych duchem do wzięcia udziału w Nocy Świętych w dniu 31 października w Parafii Zesłania Ducha Świętego na Przytorzu. Początek o godz. 20.00 Więcej informacji znajdziemy w gablocie.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 9:00, 16:30, 18:00 i 21:00. Odwiedziny chorych od godz. 10:00. Spowiedź w I piątek od godz. 16:00. O godz. 17:30 nabożeństwo wypominkowe. Po Mszy św. o godz. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do północy.
 3. Od Uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada włącznie można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można zyskać raz dziennie i ofiarować jedynie za zmarłych.
 4. Pamiętajmy w modlitwach o naszych bliskich zmarłych. Możemy polecać ich modlitwie Kościoła w tzw. wypominkach. Za poleconych w wypominkach listopadowych modlić się będziemy codziennie przez cały miesiąc listopad przed Najświętszym Sakramentem pół godziny przed Mszą świętą; za polecanych w wypominkach rocznych, półrocznych i kwartalnych modlimy się w niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.30. Na wypominki roczne, półroczne, kwartalne i listopadowe przyjmujemy dzisiaj pod chórem po każdej Mszy św., a tygodniu w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 5. Msza św. w intencji naszego wikariusza ks. Sławomira, z okazji Jego imienin będzie odprawiona w najbliższą niedzielę o godz. 11.30. Serdeczne zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę przyjedzie do nas p. Roman Kępiński, który pod pseudonimem „Romcio Tomcio” pisze dla dzieci Rymowane Ewangelie i inne książki. Po Mszach św. będzie podpisywał napisane przez siebie książki.
 7. W Łodzi aż 600 dzieci przebywa w sierocińcach. Są samotne i nieszczęśliwe. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi zachęca małżeństwa i inne osoby do tworzenia rodzin zastępczych lub rodzinnych domów dziecka. Więcej informacji znajdziemy w Internecie wpisując hasło: rodziny zastępcze Łódź.
 8. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na wyjazd w sobotę na Zawierzenie Matce Bożej do Częstochowy.
 9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. W dzisiejszej Niedzieli znajdziemy art. o Sile Modlitwy z wyjaśnieniem, że może być także modlitwa pozorna. W Gościu Niedzielnym, w artykule wspominającym pewną siostrę karmelitankę, która umierała rozpromieniona, znajdziemy odpowiedź na pytanie: czy musimy panicznie bać się śmierci? Są także czasopisma dla dzieci: Mały Rycerzyk, Dominik idzie do I Komunii św., a dla gimnazjum i starszych klas szkoły podst. Mały Gość Niedzielny.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Kamil Janiszewski oraz Gniewomir Kopala.  Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…