1. Msze św. w dniu dzisiejszym są odprawiane według zwykłego porządku niedzielnego w ciągu roku. Nabożeństwo wypominkowe z modlitwą za zmarłych o godz. 17.30.
 2. W dniu wczorajszym odbył się ingres arcybiskupa Grzegorza Rysia do archikatedry w Łodzi. Mamy nowego pasterza. Od dzisiaj Jego imię będzie wymieniane w kanonie Mszy św.
 3. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii p. Romana Kępińskiego, który pod pseudonimem „Romcio Tomcio” pisze dla dzieci Rymowane Ewangelie i inne książki. Po Mszach św. p. Roman będzie podpisywał napisane przez siebie książki. Prosimy o zabranie głosu …. .
 4. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób i rodzin z problemem uzależnienia. Po Mszy św. jest spotkanie w Domu Parafialnym.
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 •  czwartek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
 •  piątek –  św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
 •  sobota – św. Marcina z Tours, biskupa.
 1. W najbliższą sobotę 11 listopada przypada 99 rocznica odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. U nas Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i o godz. 18.00. Następnego dnia zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. za Ojczyznę o godz. 18.00. Zaraz po tej Mszy św. odbędzie się „Koncert wspólnego śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych z okazji święta Niepodległości”. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Bełchatowa, parafian i gości. W przyszłą niedzielę Msza św. z godz. 19.30 będzie przesunięta na godz. 20.00.
 2. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny dla mieszkańców Bełchatowa zostanie odprawiona w kościele św. Stanisława BM w dniu 11 listopada o godz. 10.00.
 3. Serdecznie polecamy prasę katolicką dla młodzieży i dorosłych. Są też czasopisma dla dzieci: Mały Rycerzyk Niepokalanej, Promyczek Dobra, Dominik idzie do I Komunii św. natomiast dla gimnazjum i starszych klas szkoły podst. jest Mały Gość Niedzielny.
 4. Zostało już niewiele czasu na złożenie podpisu w obronie dzieci nienarodzonych. Na stoliku pod chórem są jeszcze listy, na których można złożyć swój podpis i przynajmniej w ten sposób przyczynić się do uratowania życia niewinnych dzieci.
 5. Prezydent miasta Bełchatowa Mariola Czechowska oraz Bełchatowskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne zapraszają bełchatowskich seniorów na akcję profilaktyki grypy. Jest też zaproszenie na bezpłatne konsultacje i badania dotyczące chorób serca i układu krążenia. Więcej informacji znajdziemy w gablocie parafialnej.
 6. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła, bo w ostatnim czasie wykonaliśmy wiele prac. Został przeprowadzony remont pięciu sal przeznaczonych na spotkania grup parafialnych, naprawiono część alejki koło Domu Parafialnego, zamontowano drzwi przeciwpożarowe w kotłowni w kościele; na ukończeniu jest remont muszli koncertowej. Te wszystkie prace zostały zrealizowane za kwotę ok. 25 tys. zł. Jeśli chodzi o przyszłość, to trzeba dodać, że jest już też przygotowany projekt docieplenia dachu i ścian kościoła oraz wymiany pokrycia dachowego. Wykonane dotychczas prace i nowe zamierzenia uzasadniają wprowadzenie niedzielnej składki –w drugą niedzielę miesiąca – na remont dachu i wszelkie inne prace. Nazwijmy ją składką na cele gospodarcze. Składka taka będzie w najbliższą niedzielę podczas Mszy św.
 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Marek Szcześniak, Rafał Zakrocki, Ryszard Zając i Czesław Gierczyna. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Parafianom i wszystkim naszym gościom życzymy błogosławionej  niedzieli.