1. Dzisiejsza niedziela jest „Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym”. Msze św. w dniu dzisiejszym do południa są odprawiane według zwykłego porządku niedzielnego. Natomiast o godz. 14.00 będzie dodatkowa Msza św. w intencji osób i rodzin z problemem uzależnienia.
 2. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. za Ojczyznę; Zaraz po tej Mszy św. będzie piękny „Koncert wspólnego śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych z okazji święta Niepodległości”.. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Bełchatowa, parafian i gości. Msza św. z godz. 19.30 będzie przesunięta na godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
  • W poniedziałek – Świętych Pierwszych Męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna;  
  • W czwartek – św. Gertrudy, dz. patronki Zgromadzenia Księży Sercanów;
  • W piątek – św. Elżbiety Węgierskiej, zak.
  • W sobotę – bł. Karoliny Kózkówny dz. i m.
 4. Spotkanie katechetów jutro o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 19 listopada. Łódzka Caritas, w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Ubogich, przekazała do wszystkich parafii w Archidiecezji Łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Tytka to papierowa torba, która dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przynieśmy z powrotem do 19 listopada tu pod ołtarz Świętej Rodziny lub do biura Caritas w środę najbliższą od godz. 16.30 do 18.00. Zebrane w ten sposób dary zostaną przekazane ubogim w parafii. Niech to nasze zaangażowanie będzie spełnieniem prośby papieża Franciszka o otwarcie się na wspólnotę z biednymi i na każdą formę solidarności z nimi, jako konkretny znak braterstwa.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć – według swoich możliwości – ofiarę dla Patryka Tomy chorego na porażenie mózgowe. Opiekę nad dzieckiem i rehabilitacja, która musi się odbywać kilka razy w tygodniu jest bardzo kosztowna. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 7. Zapraszamy do udziału w V turnieju piłkarskim „Strzel gola dla Karola”. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.
 8. Duszpasterstwo TALENT dla Przedsiębiorców i Pracodawców przy Klasztorze Księży Sercanów w Krakowie zaprasza przedsiębiorców i pracodawców na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach w niedzielę 3 grudnia. W programie przewidziano m.in. Mszę św., wykład o etyce w biznesie,  koncert.  Więcej informacji w gablocie oraz pod podanym numerem telefonu.
 9. Zachęcamy do włączenia się do modlitwy za Ojczyznę. Można przystąpić do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Trzeba odmawiać jeden dziesiątek różańca i wypełnić deklarację, którą znajdziemy na stoliku pod chórem. Są tam osoby, które pomogą to uczynić. Módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.
 10. Serdecznie polecamy bogaty wybór czasopism katolickich.
 11. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Jest to składka gospodarcza. Bóg zapłać za każdy dar.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Józef Dzionek, Piotr Miernik, Henryka Och. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafianom i wszystkim naszym gościom życzymy dobrej niedzieli.

   Na rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.