Przez najbliższy rok (od listopada 2017 r. do września 2018 r.), mniej więcej co dwa miesiące, tj. przez 4 weekendów prowadzona będzie w naszej parafii wielka akcja zbiórki surowców wtórnych (makulatury, baterii, nakrętek, płyt CD, puszek, telefonów komórkowych), ze skupu których całkowity dochód przeznaczony zostanie na budowę studni na terenie wiosek wchodzących w skład parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Batchoro w Czadzie.

Akcja zapoczątkowana została w Bełchatowie z inspiracji Sekretariatu Misji Zagranicznych Zgromadzenia Księży Sercanów. Zbiórka prowadzona będzie na terenie miasta Bełchatowa, a w szczególności  naszej parafii przez wspólnotę Szkoły Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego. Partnerem branżowym akcji jest Centrum Recyklingu COMPRA z Bełchatowa.

Makulatura 2