1. Msze św. według porządku w ciągu roku o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
 • We wtorek – wspomnienie Ofiarowania NMP
 • W środę – św. Cecylii dz. i m. patronki chórów i muzyki kościelnej; módlmy się w intencji scholi dziecięcej Vox Miriam, zespołu Syjon, chóru A Capella oraz naszego pana Organisty. Będziemy Bogu dziękować za ich posługę na Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 • W piątek – św. Andrzeja Dung-Lac prezbitera i Towarzyszy Męczenników wietnamskich;
 1. Odpust ku czci św. Barbary odbędzie się za dwa tygodnie – 4 grudnia. Uroczysta suma odpustowa z udziałem orkiestry będzie sprawowana przez ks. bp Marka Marczaka o godz. 9.00. Zapraszamy serdecznie wszystkich górników wraz z rodzinami, pracowników spółek kopalnianych oraz emerytowanych górników. 
 2. W przyszłym tygodniu w naszej parafii organizujemy kolejną zbiórkę surowców wtórnych. Uwaga!!! Ulega zmianie godzina rozpoczęcia zbiórki. W piątek 24-go listopada startujemy o godzinie 12:00 i działamy do 18:00, a w sobotę 25-go listopada tradycyjnie w godzinach 9:00 – 13:00. Na parkingu przed kościołem prowadzimy zbiórkę makulatury, baterii, nakrętek, płyt CD, puszek, złomu, telefonów komórkowych, sprzętu komputerowego, innych drobnych i dużych elektrośmieci oraz drobnych monet polskich i zagranicznych. Całkowity dochód ze zbiórki tak jak w roku ubiegłym przeznaczony zostanie na budowę studni na terenie wiosek wchodzących w skład sercańskiej parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Batchoro w Czadzie. Podczas sześciu zbiórek przeprowadzonych do tej pory zebraliśmy surowce wtórne o łącznej wartości 27.432 zł 61 gr. Ze środków tych Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów sfinansował budowę dwóch studni oraz dodatkowo remont łazienek w domu dziecka w Betlejem prowadzonym przez polskie siostry Elżbietanki. 
 3. Bóg zapłać wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają nasz kościół oraz tym, którzy pomagają w sprzątaniu naszej świątyni.
 4. Zapraszamy na katechezy głoszone przez Wspólnotę neokatechumenalną we wtorki i piątki o godz. 19.00 w kościele. 
 5. Składka z zeszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszego kościoła wyniosła 15 tys. zł i 20 euro. Bóg zapłać za każdy dar. 
 6. Po Mszach św. będzie można – według swoich możliwości – złożyć ofiarę dla Patryka Tomy chorego na porażenie mózgowe. Możemy w ten sposób ułatwić rodzinie opiekę nad dzieckiem. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 7. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Misyjnego Księży Sercanów w Stadnikach.
 8. Dzisiaj Gość Niedzielny zawiera dodatek w postaci pięknego kalendarza na rok 2018. W „Niedzieli” w artykule pt. Zagubiona Europa kard. Robert Sarah mówi o misji, jaką ma Polska w Europie tracącej wiarę. 
 9. W ostatnim czasie odszedł do wieczności śp. Jan Kłucjasz. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie … .
 10. Parafianom i wszystkim naszym gościom życzymy dobrej niedzieli.

Na rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo