1. Dzisiejsza niedziela poświęcona jest Chrystusowi – Królowi Wszechświata.Kościół tą uroczystością podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Msze św. w dniu dzisiejszym są odprawiane według zwykłego porządku. Adoracja i modlitwa za Zmarłych dzisiaj o godz. 17.30.
 2. W dniu dzisiejszym przypada też patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza.Dziękujemy wszystkim ministrantom i lektorom za gorliwą służbę przy ołtarzu. Dziękujemy też dziewczętom ze scholii dziecięcej, za upiększanie liturgii w naszym kościele. Składamy także podziękowanie rodzicom, których dzieci angażują się w liturgię w naszej parafii. Dziś na Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się przyjęcie nowych chłopców do grona ministrantów. 
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • Czwartek – św. Andrzeja Apostoła; w tym dniu przypadają także imieniny ks. Andrzeja; zapraszamy serdecznie na Mszę św. w Jego intencji;
 • Sobota – bł. Rafała Chylińskiego, kapłana;
 • Niedziela – rozpoczynamy Adwent.
 1. W poniedziałek 4 grudnia – przeżywać będziemy Uroczystość Odpustowa ku czci św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Jest ona Patronką naszej parafii i wszystkich górników. Uroczysta Msza św. sprawowana przez ks. bp Marka Marczaka, zostanie odprawiona o godz. 9.00 w intencji wszystkich górników, ich rodzin, pracowników spółek kopalnianych oraz emerytowanych górników. Na tę Mszę św. zapraszają serdecznie: NSZZ “Solidarność” oraz Związek Zawodowy “Konto”. Również w intencji górników i ich rodzin zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00 zamówiona przez Wolny Związek Zawodowy „Sierpień 80”.
 2. W najbliższą środę odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie. Serdecznie zapraszamy.
 3. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 10.00. Spowiedź w Pierwszy piątek od godz. 16.00. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 21.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.23.00. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo I sobót miesiąca w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 4. Adwentowe rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się 10 grudnia w drugą niedzielę adwentu. Będzie je głosił O. Józef Szczecina z zakonu OO. Redemptorystów. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
 5. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Pielgrzymkę Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski w pierwszą sobotę miesiąca – 2 grudnia. Szczegóły i zapisy w sklepiku parafialnym.
 6. W dniu 9 grudnia w naszej parafii będzie organizowany dzień skupienia dla Róż Żywego Różańca ze wszystkich parafii z dekanatu Bełchatów. Początek spotkania o godz. 14.00. Zapraszamy wszystkich członków Róż Żywego Różańca, jak również wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w modlitwę i wspólnotę Różańcową. Szczegóły spotkania znajdziemy w gablocie.
 7. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców działające przy naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa w dniach 8-10 grudnia br. Więcej informacji znajduje się w gablocie parafialnej. Osoby, które chciałyby wziąć udział w pielgrzymce zapraszamy do zgłaszania się w zakrystii lub w sklepiku parafialnym.
 8. W dniu dzisiejszym zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Bardzo proszę o zgłaszanie się chętnych wolontariuszy do ich roznoszenia w swoim sąsiedztwie. Znakiem naszych przedstawicieli będzie identyfikator z pieczątką Parafii. Bardzo prosimy o pomoc w roznoszeniu opłatków. Osoby, które chciałyby je roznosić zapraszamy na spotkanie we wtorek na godz. 17.00 do Domu Parafialnego (sala nr 14).
 9. Serdecznie polecamy najnowsze czasopisma dla pożytku duchowego całej rodziny.
 10. Parafianom i Wszystkim Gościom w naszej parafii życzymy wszelkiej pomyślności i Bożego błogosławieństwa. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 11. Na zakończenie odnówmy Akt oddania się Najświętszemu Sercu Jezusa, do którego przywiązany jest odpust zupełny.