1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość”. Wchodzimy także w okres Adwentu, przygotowującego nas na przyjście Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się w bardziej świadome i pogłębione przeżywanie Adwentu. Msze św. roratnie odprawiane będą codziennie o godz. 18:00. Dzieci uczestniczące w Roratach będą otrzymywały obrazki, które należy przyklejać na specjalnym plakacie. Będzie również losowanie figurek św. Józefa, które od jutra do świąt odwiedzać będzie nasze rodziny. Prosimy, aby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami. W sklepiku parafialnym istnieje możliwość zakupienia lampionu.
 2. Dzisiaj Msze św. są odprawiane według zwykłego porządku niedzielnego. Za tydzień w niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00.
 3. Jutro przypada – Uroczystość Odpustowa ku czci św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Jest ona Patronką naszej parafii i wszystkich górników. Uroczysta Msza św. sprawowana przez ks. bp Marka Marczaka, zostanie odprawiona o godz. 9.00 w intencji wszystkich górników, ich rodzin, pracowników spółek kopalnianych oraz emerytowanych górników. Na tę Mszę św. zapraszają serdecznie: Związek Zawodowy “Konto” oraz NSZZ “Solidarność”. Również w intencji górników i ich rodzin zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00 zamówiona przez Wolny Związek Zawodowy „Sierpień 80”.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • Środa – św. Mikołaja; w tym dniu przybędzie do nas św. Mikołaj po Mszy św. wieczornej; rodziców zainteresowanych tą sprawą prosimy o wcześniejsze podejście do zakrystii.
 • Czwartek – św. Ambrożego bp. dK. W tym dniu, czyli w czwartek jest zebranie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o godz. 19.00 w Sali n. 14. Jest to jednocześnie Pierwszy Czwartek Miesiąca – dzień modlitw o powołania.
 • Spotkanie ewangelizacyjne z modlitwą o uzdrowienie będzie na Przytorzu w czwartek o g. 18.00
 • Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP;  Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. W tym dniu w południe o godz. 12.00 będzie tzw. Godzina Łaski, czyli ADORACJA W KOŚCIELE, do której Maryja wzywa w swoich objawieniach obiecując szereg nawróceń. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu przeprowadzana jest zbiórka ofiar na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej, która obecnie pomaga ok. 600 samotnym matkom przygotowującym się do narodzin dziecka. 
 1. W najbliższą sobotę w naszej parafii będzie zorganizowany dzień skupienia dla Róż Żywego Różańca ze wszystkich parafii z dekanatu Bełchatów. Początek spotkania o godz. 14.00. W programie: konferencja, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Msza św.
  i spotkanie opłatkowe w Sali n 14. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły spotkania znajdziemy w gablocie.
 2. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w następną niedzielę 10 grudnia i będą trwały do wtorku 12.XII. Będzie je głosił O. Józef Szczecina z zakonu OO. Redemptorystów. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszach św. będzie składka gospodarcza przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. W ostatnim czasie wykonaliśmy następujące prace: remont łazienki w Domu Parafialnym, stworzenie elektronicznej bazy danych osób ochrzczonych z ostatnich 35 lat, zakup ornatów maryjnych, kompletu stół kaznodziejskich oraz 7 kompletów bielizny kielichowej . Te wszystkie prace i zakupy zostały zrealizowane za kwotę ok. 30 tys. zł.
 4. Jak co roku wolontariusze zanoszą opłatki na stół wigilijny do naszych domów. Bardzo proszę o zgłaszanie się chętnych do roznoszenia opłatków w swoim sąsiedztwie. Znakiem poświęconych opłatków będzie identyfikator z pieczątką Parafii. Bardzo prosimy o pomoc w roznoszeniu opłatków.
 5. Świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” można dzisiaj nabyć przy wyjściu z kościoła pod chórem. Świece można także nabyć w sklepiku parafialnym w godzinach jego otwarcia. Jak w latach poprzednich, dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na paczki i wypoczynek dla dzieci. 
 6. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wypełnili tzw. „tytki” artykułami spożywczymi i środkami czystości z okazji Dnia Ubogich. Dziękujemy również za dary pieniężne, które wpłynęły na konto parafii na cele Caritas oraz do puszki Caritas pod chórem.  Za wszystkich Wolontariuszy i Darczyńców będziemy się modlić 5 grudnia w najbliższy wtorek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 7. W dniach 8 i 9 grudnia (piątek, sobota) Caritas przeprowadzi zbiórkę żywności w sklepach „Biedronka” Swoją zbiórkę dla potrzebujących pomocy przeprowadzi też Polski Czerwony Krzyż. 
 8. Jutro z racji uroczystości odpustowej kancelaria parafialna nie będzie czynna.  
 9. Prasa katolicka: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny i szereg innych czasopism – serdecznie polecamy. 
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Tadeusz Molka, Waldemar Śluzek, Czesława Kozak.  Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie ……

Parafianom i Wszystkim Gościom w naszej parafii życzymy wszelkiej pomyślności i Bożego błogosławieństwa.    A teraz uklęknijmy, aby uczcić Jezusa obecnego w Najśw. Sakramencie.