1. Dziś rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o świętość rodzin. Msze św. w dniu dzisiejszym są według  porządku niedzielnego.
 2. Codziennie w tym tygodniu odprawiamy Nowennę do Dzieciątka Jezus o godz. 17.30. Jest to nasze bezpośrednie przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:

–       w    Niedzielę – Wigilia Bożego Narodzenia – Msza św. godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00; nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 i 19.30. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania Wieczerzy Wigilijnej w naszych rodzinach. O godz. 24.00 „Pasterka” a pół godziny wcześniej koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy.

–           W następnym tygodniu w poniedziałek – Uroczystość Bożego Narodzenia,   a we wtorek – św. Szczepana, pierwszego męczennika

 1. W dalszym ciągu zapraszamy na Roraty, szczególnie dzieci. Dla nich przewidziane są obrazki za udział w Roratach oraz możliwość wylosowania figurki św. Józefa, który jest duchowym przewodnikiem tegorocznego Adwentu.
 2. Możliwość spowiedzi przedświątecznej: rano – w czasie Mszy świętych a wieczorem w czasie adoracji, czyli od godz. 17.30 do 18.00. W czasie Mszy św. wieczornej będzie trudniej się wyspowiadać, ponieważ księża mają inne posługi.
 3. Przedświąteczne odwiedziny chorych będą w piątek 22 grudnia od godz. 9.00 – prosimy o zgłaszanie chorych. Kolejne odwiedziny chorych w I Piątek lutego (w styczniu odwiedzin nie będzie).
 4. Opłatki można otrzymać w sklepiku w Domu parafialnym.
 5. Dzisiaj po każdej Mszy św. jest kiermasz ciast oraz możliwość zakupienia symbolicznego sianka na stół wigilijny. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla dzieci z naszej parafii.
 6. Druga „Bełchatowska Wigilia” odbędzie się w dniu 22 grudnia o godz. 17 na Placu Narutowicza w Bełchatowie. Wszystkich mieszkańców Bełchatowa serdecznie zapraszają i zachęcają do udziału w tym spotkaniu Prezydent Miasta Bełchatowa P. Mariola Czechowska, Parafia Narodzenia NMP i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej.
 7. Prosimy o pomoc w ustawieniu i ustrojeniu choinek we czwartek od godz. 19.00.
 8. Wizytę duszpasterską, czyli kolędę rozpoczniemy w czwartek 28 grudnia od etapu I,  następnie etap II i wreszcie etap III. W między czasie odwiedzać będziemy domy przy poszczególnych uliczkach. Szczegółowy program będzie podawany na bieżąco – począwszy od Bożego Narodzenia w czasie ogłoszeń parafialnych. Będzie dostępny również w Internecie na naszej stronie parafialnej: www.sercaniebelchtow.pl Kolędę rozpoczynamy od godz. 9.00 i po południu od godz. 16.00; w niedziele kolędy nie ma.
 9. Państwowa Straż Pożarna w Łodzi, w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego, apeluje, aby zachować środki ostrożności podczas ogrzewania domów i mieszkań
 10. Dzisiejsza Niedziela przedstawia Tajemnice Jasnej Góry zabierając nas w niezwykłą podróż po Jasnogórskim klasztorze. W Gościu Niedzielnym znajdziemy art. o Detektywie z różańcem, natomiast tygodnik Idziemy pisze o pobożnym odprawianiu mszy św. przez księży. Serdecznie polecamy.
 11. Życzymy Wam drodzy Parafianie i Goście owocnego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia oraz Bożego błogosławieństwa. SZCZĘŚĆ BOŻE!