1. Msze św. dzisiaj do południa według porządku niedzielnego, po południu będzie tylko jedna Msza św. o godz. 18.00.
  2. Jutro II dzień Świąt – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – do południa Msze św. wg porządku niedzielnego, po południu będzie również tylko jedna Msza św. o godz. 18.00.
  3. Dziękuję księżom wikariuszom za zaangażowanie oraz wszystkim księżom z naszej zakonnej wspólnoty za trud spowiedzi podjęty w ostatnich dniach. Bóg zapłać.
  4. Składamy serdeczne podziękowania za świąteczny wystrój naszej świątyni. Dziękujemy Rafałowi Nowowiejskiemu oraz Ani, Adzie, Kirze, Magdzie, Damianowi i Arturowi za wykonanie szopki Bożonarodzeniowej. Panu Rafałowi Simkowskiemu za obsadzenie i przygotowanie choinek oraz dekoracji na zewnątrz naszej świątyni. Pani Leonardzie Kabat za wykonanie dekoracji ołtarza, stroików. Panu Damianowi Krzymińskiemu, naszemu kościelnemu za czuwanie nad całością i pilnowanie porządku w świątyni. Choinki, które stoją w naszym kościele zostały ofiarowane przez pana Bogdana Domagałę. Bardzo mu za to dziękujemy. Wszystkim, którzy przybyli, aby pięknie ubrać i ustawić choinki w naszej świątyni z całego serca dziękujemy. Bóg zapłać.
  5. Wizytę duszpasterską, czyli kolędę rozpoczniemy w czwartek 28 grudnia od etapu I.
    W między czasie odwiedzać będziemy domy przy poszczególnych uliczkach. Kolędę rozpoczynamy od godz. 9.00 i po południu od godz. 16.00. W niedziele kolędy nie będzie. Szczegółowy program będzie podawany na bieżąco w czasie ogłoszeń parafialnych. Oto program na pierwszy tydzień kolędy:   28.12.2017 – Czwartek: Blok 101, 102, 103;  29.12.2017 – Piątek: Blok 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ; 30.12.2017 – Sobota (tylko rano o 9:00) ul. Lipowa, Graniczna, Kukuczki, Sercańska, Braci Śniadeckich, Rutkiewicz, Kusocińskiego, Marusarzówny, Malinowskiego, Łasaka, Sidły, Stamma, Królaka, Wojska Polskiego, Edwardów + Apteka, Ketlinga, Zagłoby, Wołodyjowskiego, Kmicica, Skrzetuskiego, Juranda. Program kolędy jest umieszczony w gablocie parafialnej oraz na naszej stronie internetowej www.sercaniebelchatow.pl. W sklepiku w Domu parafialnym jest możliwość zakupienia kompletów kolędowych (krzyża, świec, kropidła).
  6. W niedzielę 7 stycznia kazania będzie głosił sercanin ks. Michał Olszewski, który ma za sobą praktykę egzorcysty i jest twórcą radia internetowego oraz portalu profeto.pl. Jest także mocno zaangażowany w głoszenie rekolekcji ewangelizacyjnych w Polsce i wielu krajach na świecie. W tym dniu, czyli w niedzielę 7 stycznia o godz. 18.00 będzie odprawiona przez ks. Olszewskiego Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.  
    W związku z tym Mszy św. o godz. 19.30 w tym dniu nie będzie. Intencja z tej Mszy św. za ś. Mieczysława Milera przeniesiona będzie na godz. 18.00. Prosimy o kontakt z rodziną, która tę Mszę św. zamawiała.
  7. Wszystkim Parafianom i Gościom naszej parafii życzymy: radości, miłości i szczęścia – niech Dziecię Jezus narodzi się w Waszych Sercach i Waszych Rodzinach. Niech darzy was pokojem i daje siłę do realizacji marzeń, wypełnia radością, którą warto się dzielić i utwierdza w nadziei, bez której nie da się żyć. Niech tę radość w naszych rodzinach wzmacnia śpiew kolęd i pastorałek. Wszystkim życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. SZCZĘŚĆ BOŻE!