1. Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego. W przeżywaniu Eucharystii pomaga nam zespół „Głosy Aniołów” z Ukrainy, który gościmy dziś w naszej parafii. Przed kościołem będzie możliwość zakupienia płyt z nagraniami zespołu oraz różnego rodzaju pamiątek.
 2. Dzisiaj czytany jest list naszego Arcybiskupa Grzegorza Rysia na rozpoczęcie IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej.
 3. Dziś o godz. 15.00 odbędzie się w naszym kościele śpiew kolęd pod hasłem: „Bełchatowskie rodziny dla Bożej Dzieciny”. Zachęcamy do rodzinnego bądź indywidualnego śpiewu kolęd. Mile widziany jest akompaniament muzyczny na wybranym instrumencie. Można ten śpiew zadedykować np. babci i dziadkowi przeżywającym swojej święto. Przybądźmy licznie, aby oddać cześć Dzieciątku Jezus. W zakrystii jest jeszcze możliwość zgłoszenia swojego udziału i ustalenia kolejności występowania. W śpiewie kolęd wezmą także udział nasi goście z Ukrainy. Nieszpory Niedzielne o godz. 17.30.
 4. Dziś przypada Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. To dni będące okazją do wyrażenia wdzięczności i modlitwy w intencji tak drogich nam osób. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Świętej Rodziny.
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:o  w środę – św. Franciszka Salezego;o  w czwartek – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;

  o  w piątek – świętych Tymoteusza i Tytusa;

 6. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
 7. Spotkanie opłatkowe dla pielgrzymkowej Grupy Białej odbędzie się w najbliższą niedzielę. Msza św. o godz. 18.00 a po niej spotkanie w Sali n. 14.
 8. W tym tygodniu zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i ubogacające rozmowy. Dziękujemy także za składane ofiary i poczęstunek „Bóg zapłać”. Jeśli u kogoś nie było jeszcze kolędy a ma pragnienie przyjęcia kapłana prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii w celu ustalenia wizyty duszpasterskiej.
 9. Podczas kolędy zauważyliśmy, że w ciągu roku przybyło do naszej parafii wiele nowych rodzin. Wyrażamy radość z ich zamieszkania pośród nas i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Zapraszamy także do przyłączenia się do grup duszpasterskich istniejących w naszej parafii.
 10. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni, także za złożoną w poprzednią niedzielę składkę gospodarczą w wysokości 13 tys. zł. Jest ona przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z prowadzonymi remontami oraz na planowane inwestycje. Bóg zapłać za każdy dar.
 11. Przypominamy o organizowanym w dniach 3-10 lutego br. wyjeździe dla młodzieży na narty do Gliczarowa Górnego. Szczegóły o rekolekcjach połączonych z wypoczynkiem u ks. Sławomira a także na plakacie i na stoliku z prasą katolicką (strona internetowa www.rekolekcje.scj.pl)
 12. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza młodzież męską (klasy III gimnazjum i licealistów) na rekolekcje w dniach 2-4 lutego br. Udział w rekolekcjach może być pomocą w poszukiwaniu własnej drogi życiowej. Więcej informacji na stronie seminarium łódzkiego (wsd.lodz.pl ; tel. 42 664-88-88).
 13. Zbliża się Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Przypominamy o możliwości zakupienia gromnic w sklepiku w domu parafialnym, by je móc poświęcić w piątek 2 lutego.
 14. Dziś jest do nabycia Mały Gość Niedzielny oraz czasopismo: Dominik idzie do Pierwszej Komunii świętej dla uczniów kl. III szkoły podstawowej. Są też tygodniki Idziemy, Niedziela i Gość Niedzielny, w którym jeden z autorów stwierdza, że ostoją chrześcijaństwa w Europie jest Polska. W Niedzieli w art. pt. Neomarksizm wiodącą ideologią Unii Europejskiej” znajdziemy odpowiedź na pytanie: czego chcą od nas europejscy komisarze ? Serdecznie polecamy.
 15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marian Dzidowski, Zuzanna Kijak, Rafał Dużyński, Elżbieta Stawicka. Prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie…
 16. Parafianom i wszystkim gościom życzymy wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego! SZCZĘŚĆ BOŻE!