1. Dobiega końca czas bożonarodzeniowego wystroju kościołów i śpiewania kolęd. W tradycji polskiej okres ten przedłużony jest do Święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego też świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. dzisiaj według porządku niedzielnego.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj Pielgrzymkową Grupę Białą na Mszę św. o godz. 18.00, na której będzie posługiwał zespół Syjon. Po mszy św. pójdziemy na spotkanie opłatkowe do Domu Parafialnego.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w środę – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera
 • w I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne
 • w piątek – Święto Ofiarowania Pańskiego będące zarazem Dniem Życia Konsekrowanego. Będziemy modlić się za osoby zakonne poświęcające swoje życie na służbę Bogu i ludziom, tak pochodzące z naszej parafii jak i Księży Sercanów. Prosić będziemy również o dar nowych powołań spośród naszej młodzieży. W tym dniu przynosimy do kościoła świece, aby je poświęcić (w sklepiku jest możliwość nabycia gromnicy). W Święto Ofiarowania Pańskiego Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 21.00. Taca przeznaczona będzie na wsparcie zakonów kontemplacyjnych. Tego dnia powinniśmy powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych.
 • W tym dniu przypada jednocześnie I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 10.00. Spowiedź od godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
 • w sobotę – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika a także Pierwsza Sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo I sobót miesiąca w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do wzięcia udziału w I sobotniej modlitwie zawierzania na Jasnej Górze. Wyjazd autokaru do Częstochowy z parkingu o godz. 14.30
 1. Za tydzień na Mszach świętych kazania będzie głosił ks. Jacek Krzemień, kapelan „Wspólnoty Chleb Życia”. Po Mszach św. będziemy mogli wspomóc bezdomnych oraz zakupić ciekawe produkty.
 2. Sprzątanie dekoracji świątecznych, czyli rozbiórka Szopki i choinek będzie miało miejsce w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 19.00. Bardzo prosimy o pomoc młodzież i osoby dorosłe.
 3. Dzisiaj w Grocholicach o godz. 10.00 obchodzona jest 155 Rocznica Powstania Styczniowgo, które wybuchło 22 stycznia 1863 r. Był to największy w XIX w. polski zryw narodowy. Powstanie  pochłonęło kilkadziesiąt tysięcy ofiar ale w ogromnym stopniu pozytywnie wpłynęło na dążenia niepodległościowe następnych pokoleń.
 4. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie kręgu biblijnego w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkie osoby chcące włączyć się w pogłębione rozumienie Pisma Świętego.
 5. Sprawy codzienne czytelników nie są obojętne redakcjom czasopism katolickich, dlatego serdecznie je polecamy. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy odpowiedź na pytanie: skąd ostatecznie wiemy, co jest dobre a co złe. Niedziela zachęca swoich czytelników: „Nie bój się iść pod prąd” – zobacz jak robił św. Stanisław Kostka.
 6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jan Krawczyk i śp. Józefa Misiewicz. Prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
 7. Wszystkim Parafianom życzymy wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia oraz opieki Maryi Matki Kościoła. Natomiast dzieciom i młodzieży rozpoczynającym ferie – miłego i bezpiecznego odpoczynku. SZCZĘŚĆ BOŻE!