1. Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego. O godz. 17.30 Nieszpory Niedzielne. W naszej parafii gości dziś ks. Jacek Krzemień, kapelan „Wspólnoty Chleb Życia”. Dziękujemy za obecność i głoszone kazania. Naszą ofiarą po Mszy św. będziemy mogli wspomóc bezdomnych oraz zakupić ciekawe produkty.
 2. W najbliższym czasie przypada Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi a także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: ”Trzeźwość egzaminem z wolności”.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy
 • we wtorek – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników
 • w sobotę – św. Scholastyki, dziewicy
 1. W związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowym Dniem Chorego w sobotę (10. II), zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o 15.00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Serdecznie zapraszamy osoby chore i starsze. Równocześnie prosimy ich rodziny, bliskich i znajomych o pomoc w przybyciu do kościoła. Po tej Mszy św. członkowie Rycerstwa Niepokalanej zapraszają wszystkich chorych i ich opiekunów na spotkanie przy herbatce i ciastku w Domu Parafialnym.
 2. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o 14.00 z prośbą o uwolnienie od nałogów osób uzależnionych i o wsparcie ich rodzin. Serdecznie zapraszamy.
 3. Także w przyszłą niedzielę rozpoczniemy Triduum Eucharystyczne przed Środą Popielcową tzw. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. W związku z tym w niedzielę o godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do Mszy św. wieczornej (do godz. 18.00). Dołóżmy starań, aby chociaż na krótką chwilę wejść do kościoła i odwiedzić Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 4. Z dniem 1 lutego br. rozpoczęła działalność nowa Róża Żywego Różańca zrzeszająca osoby z dawnej grupy Młodzieży Pracującej. Jej patronem jest św. Stanisław Kostka a opiekunem ks. Jerzy Choczaj.
 5. W dniach od 15 do 19 kwietnia przeżywać będziemy w naszej parafii Misje Miłosierdzia Bożego. Będzie je prowadził O. Remigiusz Recław z zakonu OO. Jezuitów. Już prosimy wszystkich o modlitwę w intencji misji (szczególnie osoby zrzeszone w grupach duszpasterskich).
 6. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni. Za tydzień druga niedziela miesiąca stąd na Mszach św. będzie zbierana składka gospodarcza przeznaczona na planowane w tym roku inwestycje. Najważniejsze prace dotyczyć będą zmiany blachy na kościele i ocieplenie stropu. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.
 7. Prasa katolicka, to wspaniała możliwość umocnienia w wierze. Serdecznie polecamy dzisiejsze tygodniki: Idziemy, Niedziela i Gość Niedzielny oraz inne czasopisma.
 8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Stanisław Wojnarowski. Prośmy dla niego o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo…
 9. Wszystkim Parafianom życzymy wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia oraz opieki Maryi Matki Kościoła. Natomiast dzieciom i młodzieży przeżywającym ferie – miłego i bezpiecznego odpoczynku. Nasze życzenia kierujemy także wobec tych, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!