1. Dzisiaj będzie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. O godz. 17.30 Nieszpory Niedzielne.
 2. Także dziś rozpoczynamy Triduum Eucharystyczne przed Środą Popielcową tzw. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. O godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do Nieszporów. W poniedziałek i wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie przez cały dzień od porannej Mszy św. do godz. 18.00. W te dni nie będzie wystawienia w kaplicy adoracji. Dla pewnego porządku ustaliliśmy następujący plan adoracji w poniedziałek i wtorek:
  • 8.00 – 10.00 – mieszkańcy bloków 101-149, modlitwy animuje Żywy Różaniec,
  • 10.00 – 12.00 – mieszkańcy bloków 201-229, modlitwy animuje Rycerstwo Niepokalanej,
  • 12.00 – 14.00 – mieszkańcy bloków 301-341, inne grupy parafialne, modlitwy animuje Krąg biblijny,
  • 14.00 -15.00 – mieszkańcy ulic i uliczek, modlitwy animuje Parafialny Zespół Caritas i Wspólnota Sychar,
  • 15.00 -16.00 – uczniowie Szkół Podstawowych, modlitwy animuje Oaza Rodzin,
  • 16.00-17.00 – uczniowie Gimnazjum, młodzież przygotowująca  się do sakramentu    bierzmowania, modlitwy animuje RSM i Neokatechumenat,
  • 17.00-18.00 Młodzież, modlitwy animuje Szkoła Nowej Ewangelizacji. Zachęcamy do wejścia do świątyni i odwiedzenia Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Jeśli wyznaczone godziny nie będą komuś odpowiadały zapraszamy na adorację w dowolnym czasie.
 3. W najbliższych dniach przypadają kwartalne Dni modlitw o ducha pokuty oraz Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Stąd zapraszamy do modlitwy o uwolnienie od tego, co zagraża szczęściu i świętości naszych rodzin. Zachęcamy też do podejmowania postanowień trzeźwościowych i wpisywania się do księgi abstynencji wyłożonej na stoliku pod chórem.
 4. W Środę Popielcową – 14 lutego – rozpoczyna się Wielki Post, czas pokuty i modlitwy, który ma służyć naszemu nawróceniu i przygotowaniu do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zewnętrznym znakiem wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. post ilościowy ‒ jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz jakościowy ‒ czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Taca przeznaczona będzie w ¼ części na Caritas, natomiast w ¾  dla Karinki Siwek, naszej parafianki. Karinka jest nastolatką chorą na cukrzycę wymagającą całodobowego monitorowania poziomu glikemii. Nowa pompa bardzo by ułatwiła życie jej i jej rodziców. Prosimy o pomoc dla tego dziecka.
 5. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
  • w piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o 16.30, dla dorosłych dodatkowo o godz. 9.00 i godz. 17.30 a dla młodzieży o godz. 19.30.
  • w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.15. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Udział we wspomnianych nabożeństwach daje możliwość zyskania odpustu.
 6. Rodziny Domowego Kościoła zapraszają na Walentynkową Modlitwę Małżonków we wtorek 13 lutego. O godz. 18.00 będzie Msza św., a następnie adoracja z modlitwą małżeńską, odnowieniem przyrzeczeń i indywidualnym błogosławieństwem. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich małżonków.
 7. Również 13 lutego o godz. 19.00. rozpocznie się kolejna edycja Kursu Małżeńskiego. Ma on formułę serii siedmiu romantycznych spotkań mających pomóc parom w pracy nad wzmocnieniem ich wzajemnej relacji, która jest największym i najcenniejszym darem, za który trzeba dziękować i o który trzeba się troszczyć. Kurs odbywać się będzie w Domu Parafialnym.  Więcej informacji u ks. Krzysztofa i na stronie snebelchatow.pl
 8. Zapraszamy do uczestnictwa w kursie Nowe Życie w dn. 23-25.02.2018 r.
 9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dziś na potrzeby naszej świątyni w ramach składki gospodarczej. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.
 10. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. W dzisiejszej Niedzieli w 160 rocznicę objawień w Lourdes opisana jest wizyta w miejscu, które nazywane jest „Szpitalem Boga”. Gość Niedzielny pisze o męczennicy z ludu Czango w Rumunii, która zginęłą z Różańcem w ręku. Tygodnik Idziemy przynosi ciekawe odpowiedzi na pytania spowiedź świętą.  Serdecznie polecamy.
 11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jerzy Szumigaj, Jan Farmas, Zbigniew Brenk i Józef Kędziak. Prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie…
 12. Wszystkim Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego.  Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w walce z naszymi słabościami, a Maryja Matka Kościoła wyprasza potrzebne łaski. SZCZĘŚĆ BOŻE!