1. Rozpoczęliśmy Wielki Post przygotowujący nas do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Wykorzystajmy ten czas, aby przez modlitwę, post i jałmużnę przemieniać swoje życie. Msze św. dziś według porządku niedzielnego.
 2. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
 • w piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 9.00 i 17.30 a dla młodzieży o godz. 19.30.
 • w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15, które będzie głosił ks. Henryk. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału i przypominamy o możliwości zyskania odpustu za udział we wspomnianych nabożeństwach.
  W poprzednich latach w czasie tego nabożeństwa była zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Tym razem ofiary na ten cel będzie można złożyć do puszki po Mszach św. w 5 niedzielę Wielkiego Postu.
 1. W środę zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. W czwartek przypada Święto Katedry św. Piotra Apostoła.
 3. W dniach od 26 do 28 lutego w naszym kościele odbędą się rekolekcje dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z całego miasta. Natomiast dla dzieci ze szkół podstawowych z naszej parafii rekolekcje będą w dniach od 12 do 14 marca. Bardzo prosimy rodziców, dziadków, by swoją modlitwą i dobrym słowem zachęcili młodych do udziału w tym wydarzeniu – przygotowanym specjalnie dla młodzieży i dzieci.
 4. Przypominamy, że katechezy przed chrztem dziecka dla rodziców i rodziców chrzestnych odbywają się w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 19.00. Obowiązują dwie katechezy oprócz tej liturgicznej w sobotę przed samym chrztem.
 5. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji misji, jakie przeżywać będziemy w dniach od 15 do 19 kwietnia. W tej intencji modlić się będziemy każdego dnia w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu a w niedzielę – słowami Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni, składane na tace, czy wpłacane na konto parafialne. Dziękujemy też za złożoną w poprzednią niedzielę składkę gospodarczą w wysokości 11.760 zł. Jest ona przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z prowadzonymi remontami oraz na planowane inwestycje. Bóg zapłać za każdy dar.
 7. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Tym, którzy w 2017 złożyli ofiarę dokonując wpłaty na konto parafii (na cele kultu religijnego) przypominamy o możliwości odliczenia tej kwoty od podatku i otrzymania nadpłaty. Więcej informacji w gablocie i na stronie parafii.
 8. Zachęcamy także, aby przy dokonywaniu rozliczeń przeznaczyć 1% swojego podatku na rzecz Fundacji Nasza Przyszłość, która patriotycznie i po katolicku wychowuje młodzież. Wszystkie dane z łatwością znajdziemy na stronie Radia Maryja (nr KRS Fundacji „NASZA PRZYSZŁOŚĆ” – 0000091141). W naszym Domu Parafialnym służymy pomocą w wypełnianiu zeznania podatkowego dla rencistów, emerytów i innych płatników. Dodatkowe informacje uzyskamy w sklepiku parafialnym lub w Biurze Radia Maryja. Zapraszamy.
 9. W przyszłą niedziele po Mszach św. będzie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misjonarzy w Afryce
 10. Bardzo zachęcamy do czytania Pisma św. oraz prasy katolickiej wystawionej na stoliku przy wyjściu z kościoła. Niech w tym szczególnym czasie nie zabraknie troski o osobistą formację żywej i odpowiedzialnej wiary w naszych rodzinach.
 11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józefa Cieślińska, Grażyna Kręcijasz. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo…
 12. Wszystkim Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w walce z naszymi słabościami, a Maryja Matka Kościoła wyprasza potrzebne łaski. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

 Modlitwa w intencji misji Miłosierdzia Bożego

 Dobry i Miłosierny Boże * Prosimy Cię o błogosławieństwo * na dobre i owocne przeżycie misji świętych.*

Dopomóż nam dobrze przygotować się do tego czasu, * aby wszyscy wyznawcy Jezusa Chrystusa żyli jak prawdziwi uczniowie Pana.* Napełnij nas pragnieniem nie tylko ratowania siebie, * ale i wszystkich naszych braci i sióstr * żyjących w ciemnościach grzechu * i w odwróceniu od Boga. * Użycz Ojcu, który będzie prowadził misje – światła i łaski, * aby nam wskazał, jaka jest Boża wola i co nam służy do zbawienia.*

Pragniemy, aby przez te misje i spowiedź świętą * zostało odnowione oblicze naszej wspólnoty przed Bogiem. * Prosimy Cię o to, przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa, * który z Tobą żyje i króluje w Jedności Ducha Świętego * Bóg przez wszystkie wieki wieków. * Amen*

Maryjo, Matko Kościoła – módl się za nami

Św. Józefie Opiekunie Kościoła św. – módl się za nami

Św. Faustyno Apostołko Miłosierdzia – módl się za nami

Św. Janie Pawle II Patronie naszego miasta – módl się za nami

Św. Barbaro Patronko naszej parafii – módl się za nami

 

Pod Twoją obronę…