1. Trwa Wielki Post będący okazją do przemiany i nawrócenia. Zachęcamy do przeżywania tych dni w łasce uświęcającej, rozważania Męki Zbawiciela oraz pełnienia dzieł miłosierdzia.
 2. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
 • w piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci po mszy św. o godz. 16.30, dla dorosłych po  mszy św. o godz. 9.00 i o godz.  17.30 a dla młodzieży o godz. 19.30.
 • w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału i przypominamy o możliwości zyskania odpustu za udział we wspomnianych nabożeństwach.
 1. W środę zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do liczniejszego udziału.
 2. W I Czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy na adorację przed mszą św. wieczorną osoby modlące się w Apostolacie Margaretki.
 3. W I Piątek odwiedziny chorych od godz. 10.00. Przed każdą Mszą św. możliwość spowiedzi. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, (po Mszy św. Droga Krzyżowa), 16.30 (po Mszy św. Droga Krzyżowa), 18.00 i 21.00. O godz. 19.30 Droga Krzyżowa prowadzona przez Grupę Białą z zespołem Syjon. Zapraszamy serdecznie młodzież i wszystkich chętnych. Po Drodze Krzyżowej młodzież poprowadzi także adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwa wieczorna w Pierwszy Piątek zostanie zakończona Mszą św. o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. W I Sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo I sobót miesiąca w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 5. Nabożeństwo zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 9.00. Zostanie ono przeprowadzone przez O. Romana, paulina z Jasnej Góry. Najpierw będzie wprowadzenie, możliwość wypełnienia i podpisania aktów zawierzenia swojej Rodziny i swoich problemów Matce Bożej. Następnie Msza św. a po niej zostaną przedstawione świadectwa działania Maryi w życiu konkretnych osób i rodzin. Na zakończenie krótka modlitwa do Maryi Królowej Polski i błogosławieństwo. Serdecznie zapraszamy.
 6. W poniedziałek w naszym kościele rozpoczynają się rekolekcje dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z całego miasta. Wszyscy gimnazjaliści spotykają się w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00. Natomiast uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zawsze o godz. 11.30. Wszystkie nauki są u nas w kościele. Bardzo prosimy rodziców, dziadków, by swoją modlitwą i dobrym słowem zachęcili młodych do udziału w rekolekcjach.
 7. Składka ze Środy Popielcowej w wysokości ¾ czyli 5,100 zł została przekazana rodzicom Karinki Siwiec. Rodzina a zwłaszcza rodzice Karinki składają z serca płynące podziękowania za ten dar. Bóg zapłać.
 8. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych obchodzimy 1 marca, w najbliższy czwartek. Z Tej okazji Stowarzyszenie Bełchatowianie dla Narodu oraz  Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze” zapraszają na kolejny coroczny marsz pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Marsz rozpocznie się w  czwartek 1marca o godzinie 18.00 na parkingu przy rondzie generała Andersa („duże rondo”) i przemaszeruje do parafii Farnej przy ul. Kościuszki, gdzie o godz. 19.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta, na którą zapraszają ks. Dziekan i Pani Prezydent
 9. W najbliższy czwartek w parafii na Przytorzu o godz. 18.00 będzie msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Więcej szczegółów na plakacie.
 10. Żywy Różaniec organizuje pielgrzymkę autokarową do Sandomierza w dniach 16-17 czerwca 2018 roku. Więcej szczegółów znajdziemy w gablocie parafialnej.
 11. Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. W tym roku z Parzna proponowane są trzy trasy do wyboru o długości 40 km, 43 km i 56 km. Jest to wędrowanie nocą w milczeniu ze specjalnymi rozważaniami, opisem trasy i mapą. Wysiłek do granic wytrzymałości stwarza wędrującym warunki do wewnętrznej przemiany i kontaktu z Panem Bogiem. Każdy z uczestników bierze pełną odpowiedzialność za siebie. Na trasie nie ma żadnej zorganizowanej pomocy medycznej i dodatkowych oznaczeń. Zgłoszenia przyjmowane są przez stronę internetową www.edk.org.pl. Zanim się zapiszesz zapoznaj się z wszystkimi zasadami i informacjami o rejonie i wybranej trasie. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się 23 marca, mszą św. w Parznie o godz. 18:30. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Prezydent miasta Bełchatowa Marioli Czechowskiej i Starosty bełchatowskiego Waldemara Wyczachowskiego. Osoby zainteresowane mogą otrzymać więcej informacji przy wyjściu z Kościoła. 
 12. Bardzo zachęcamy do czytania Pisma św. oraz prasy katolickiej wystawionej na stoliku przy wyjściu z kościoła. Niech w tym szczególnym czasie nie zabraknie troski o osobistą formację żywej i odpowiedzialnej wiary w naszych rodzinach. 
 13. Gość Niedzielny pisze, o samotności w sieci i stwierdza, że Internet nie jest dla młodych narzędziem pracy. To kontynent, na którym żyją. Niedziela wspomina o Żołnierzach Niezłomnych, którzy zachowali się jak trzeba. W tygodniku Idziemy w artykule p.t. Co niszczy autorytet Kościoła znajdziemy takie zdanie: „Grzesznik chowa się niekiedy przed Panem Bogiem uciekając w niechęć do kościoła”.  Jest też najnowszy numer Miłujcie się mówiący o małżeństwie oraz czasopisma dla dzieci: Dominik idzie do I Komunii św. a także Mały Gość Niedzielny. Serdecznie polecamy. 
 14. Wszystkim Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w walce z naszymi słabościami, a Maryja Matka Kościoła wyprasza potrzebne łaski. SZCZĘŚĆ BOŻE!