Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu

4 Marca 2018 r.

 

 

 1. Msze św. dziś według porządku niedzielnego. O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Piętnaście minut przed Gorzkimi Żalami, czyli o godz. 17.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji zbliżających się Misji w naszej parafii. Zapraszamy.
 2. W piątek Droga Krzyżowa: o godz. 9.00, 16.30, 17.30 i 19.30. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału i przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego za udział we wspomnianych nabożeństwach.
 3. Pasterz naszej diecezji Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza na  wielkopostną inicjatywę zatytułowaną: „24 godziny dla Pana”, której tematem są słowa z Psalmu 130: „Ty udzielasz przebaczenia”. Ks. Arcybiskup pisze, (że trzeba) „Zobaczyć siebie jako wspólnotę grzeszników, którzy czasem też krzywdzą siebie nawzajem. Nie tylko grzeszą wobec Pana Boga, ale i wobec siebie wzajemnie, ale też od Pana doznają przebaczenia i to przebaczenie, wprowadza pokój między nimi! To jest doświadczenie rzeczywistej, prawdziwej i pięknej radości dla całego Kościoła: zobaczyć siebie jako grzeszników, którzy są pojednani z Bogiem i miedzy sobą!”. To wielkopostne wydarzenie polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. Odbędzie się ono w dniach 9 – 10 marca br. w tym samym czasie i w tych samych godzinach w Łodzi, Łasku i Piotrkowie Trybunalskim. Rozpoczęcie 9 marca w kościele Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim Nabożeństwem Pokutnym o godz. 21.00.
 4. W dniu wczorajszym w obecności ponad 200 osób odbyło się Nabożeństwo Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski, któremu przewodniczył O. Roman Wit, paulin z Jasnej Góry. Wiele osób modliło się przed wystawionym tutaj obrazem Matki Bożej dokonując zawierzenia swojej Rodziny i swoich problemów Maryi. Został też poświęcony ryngraf Matki Bożej Częstochowskiej znajdujący się przed ołtarzem.
 5. Zapraszamy w czwartek 8 marca na Mszę św. na godz. 18.00 aby modlić się w intencji wszystkich niewiast naszej parafii. Będziemy modlić się i zawierzać je Maryi, Patronce naszej parafii.
 6. Za tydzień będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich Rodzin.
 7. Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyruszy z Parzna
  23 marca po wieczornej Mszy św. Więcej informacji i zgłoszenia na stronie internetowej www.edk.org.pl.
 8. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni. W najbliższą niedzielę składka gospodarcza przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za każdy dar.
 9. Rozpoczął się miesiąc marzec poświęcony św. Józefowi – zachęcamy ojców do zawierzenia swoich rodzin Opiekunowi Świętej Rodziny. Jako duszpasterze pragniemy powierzyć św. Józefowi całą parafię a także prowadzone dzieła duchowe i materialne.
 10. Zachęcamy także, aby przy dokonywaniu rozliczeń przeznaczyć 1% swojego podatku na rzecz Fundacji Nasza Przyszłość. W naszym Domu Parafialnym służymy pomocą
  w wypełnianiu zeznania podatkowego. Dodatkowe informacje uzyskamy w sklepiku lub w Biurze Radia Maryja. Serdecznie zapraszamy.
 11. Parafia Miłosierdzia Bożego na Binkowie zaprasza na Uroczystość Nawiedzenia kopii figury Świętego Michała Archanioła z Groty Objawień na górze Gargano we Włoszech. Powitanie jutro (5 marca) o godz. 16.50 a pożegnanie w środę (7marca) o godz. 17.00.
 12. Wielki Post, to dobry czas na czytanie Pisma św. i czasopism katolickich. Dzisiejsza Niedziela drukuje piękny tekst pt. „Dziękuję ci, że jesteś kobietą”. Znajdziemy też słowa św. Jana Pawła II, który mówił o geniuszu kobiety. Gość Niedzielny pisze o świeckich zakonnikach zwanych tercjarzami. Skąd się wzięli, kim są oraz kto może wstąpić do trzeciego zakonu? Są też miesięczniki: Mały Gość Niedzielny oraz Dominik idzie do I Komunii św.
 13. Parafianom i wszystkim Gościom naszej parafii życzymy pomyślności, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej! Obfitości Bożych darów życzymy szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE