Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu

11 Marca 2018 r.

 1. Dzisiaj Msze św. według zwykłego porządku niedzielnego. O godz. 14.00 będzie dodatkowa Msza św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Natomiast o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za każdy dar.
 3. W piątek Droga Krzyżowa: o godz. 9.00, 16.30, 17.30 i 19.30. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
 4. W poniedziałek rozpoczynają się w naszym kościele rekolekcje dla uczniów Szkół Podstawowych. Dzieci przychodzą na nauki do kościoła w poniedziałek, wtorek i środę w dwóch grupach: o godz. 10.00 klasy 0-3 i o godz. 12.00 klasy 4-7. Bardzo prosimy rodziców i dziadków, by swoją modlitwą i dobrym słowem zachęcili dzieci do udziału w rekolekcjach.
 5. W środę, 14 marca przypada rocznica urodzin sługi Bożego O. Leona Jana Dehona – Założyciela Zgromadzenia Księży Sercanów. Tradycyjnie jest to dzień modlitw o beatyfikację O. Dehona oraz o dar powołań kapłańskich i zakonnych.
 6. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w czwartek o godz. 19.00. Tym razem jest to szczególne zaproszenie, żeby przyszli obydwoje rodzice. Bardzo o to prosimy.
 7. Msza św. w intencji ks. Zbigniewa z okazji imienin będzie odprawiona w najbliższą sobotę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 8. W poprzednich latach w czasie Gorzkich Żali była zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Tym razem ofiary na ten cel będzie można złożyć do puszki po Mszach św. w następną niedzielę (czyli 5 niedzielę Wielkiego Postu).
 9. Także w przyszłą niedzielę (18 marca), po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie możliwość nabycia palm na Niedzielę Palmową. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie letniego wyjazdu dzieci i młodzieży z naszej parafii.
 10. Bardzo serdecznie zachęcamy do słuchania rozgłośni katolickich a także czytania Pisma św. oraz prasy religijnej wystawionej na stoliku przy wyjściu z kościoła. Są tygodniki: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny, Dominik idzie do I Komunii św. a także Promyczek Dobra. Niech w tym szczególnym czasie nie zabraknie troski o osobistą formację żywej i odpowiedzialnej wiary w naszych rodzinach.
 11. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Katarzynek. Po mszach świętych będzie można zakupić sobie pamiątkowe przedmioty i dewocjonalia wykonywane przez siostry a także złożyć dowolną ofiarę do puszekna wsparcie prowadzonej przez nich działalności. 
 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Maciej Uchroński i Tadeusz Sznapka. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie…
 2. Parafianom i wszystkim Gościom naszej parafii życzymy wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej w przeżywaniu Wielkiego Postu! SZCZĘŚĆ BOŻE!