Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

18 Marca 2018 r.

 

 

 1. Dzisiaj Msze św. według zwykłego porządku niedzielnego. W kościele zostały przysłonięte krzyże, by je uroczyście odsłonić w Wielki Piątek oddając cześć Zbawicielowi świata. O godz. 17.00 koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Misji św., a o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. W piątek Droga Krzyżowa: o godz. 9.00, 16.30, 17.30 i 19.30. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
 3. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP głównego Patrona Archidiecezji Łódzkiej. Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.15 będzie odmówiony Różaniec za ojców rodzin i Litania do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy.
 4. Parafia na Przytorzu zaprasza wszystkich wędkarzy na mszę św. o godz. 18.00.
 5. Dzień spowiedzi świętej w naszej parafii będzie w najbliższy czwartek. Rano od godz. 6.30 do 9.30 (dodatkowa Msza św. o godz. 9.00)  i po południu od godz. 16.00 do 18.30 (dodatkowa Msza św. o godz. 16.30). Serdecznie zapraszamy. Poświęcenie i wręczenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w czwartek na Mszy św. o godz. 18.00
 1. W piątek (23 marca) od godz. 10.00. będą przedświąteczne odwiedziny tych chorych, do których jeździmy w I piątki miesiąca. Jeśli ktoś z poza tej grupy chorych pragnie przybycia kapłana prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii lub zakrystii.
 2. Droga Krzyżowa ulicami Bełchatowa przejdzie w piątek 23 marca. Jej rozpoczęcie nastąpi o godz. 19.00. przy kościele p.w. Zesłania Ducha Świętego na Przytorzu. Udział w nabożeństwie może pomóc nam w przeżywaniu wydarzeń Wielkiego Tygodnia zaczynających się Niedzielą Palmową. Zachęcamy do licznego udziału. Zarząd Komunikacji informuje, że po zakończeniu nabożeństwa będą podstawione autobusy przy ul. Kościuszki. Więcej informacji w gablocie.
 3. W piątek od godz. 8.00 Krwiodawcy zapraszają do oddawania krwi w Domu Parafialnym w Sali n. 14.
 4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św., natomiast uroczyste poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 11.30. Wówczas na rozpoczęcie Mszy św. gromadzimy się przed kościołem.
 5. W Niedzielę Palmową członkowie Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać „chlebki” i świece, czyli „paschaliki wielkanocne”.
 6. W Niedzielę Palmową 25 marca odbędzie się „Marsz dla Jezusa”. Do udziału w nim zaproszona jest młodzież Archidiecezji Łódzkiej, szczególnie ci, którzy w tym roku przyjmują sakrament bierzmowania. Marsz rozpocznie się o godz. 13.30 w kościele p.w. Najświętszego Imienia Jezus (oo. Jezuici, ul. Sienkiewicza 60) zawiązaniem wspólnoty. Następnie po dojściu do archikatedry o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Rysia Ordynariusza Archidiecezji Łódzkiej.
 7. Dziś przy wyjściu z kościoła można nabyć palmy. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie letniego wypoczynku dla dzieci z naszej parafii.
 8. Zbliżają się Święta Wielkanocne, a z nimi łączy się Procesja Rezurekcyjna. Wypada aby uczestniczyły w niej także małe dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwoneczkami. W sklepiku parafialnym jest możliwość zakupienia: komży i dzwoneczka a także koszyczka na kwiaty. Tych, którzy chcieliby podarować dzieciom płatki kwiatów prosimy o przekazywanie ich do sklepiku parafialnego.
 9. W ostatnim czasie w obrębie kościoła znaleziono pewną kwotę pieniędzy a po spotkaniu rodziców pierwszokomunijnych zostały znalezione klucze, natomiast w kancelarii parafialnej ktoś pozostawił kalendarz – notes z osobistymi zapiskami.
 10. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Medjugorie w dn. 21-28.07.2018 r. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.
 11. Dziękujemy za składkę gospodarczą w wysokości 13 tys. Jest ona przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Pewna osoba złożyła ofiarę w kwocie 600 zł na remont kościoła. Bóg zapłać zrozumienie i ofiarność.
 12. Dziś po Mszach św. zbierana będzie do puszki ofiara na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój świątyni. W poprzednich latach taka ofiara zbierana była podczas Gorzkich Żali. Bóg zapłać za każdy dar.
 13. Dzisiejsza Niedziela na okładce prezentuje Rodzinę Ulmów wraz z sześciorgiem dzieci, która została przez Niemców rozstrzelana za przechowywanie Żydów. Gość Niedzielny pisze, że św. Ojciec Pio odprawiał Mszę św. w taki sposób, że niewierzący uciekł z obawy przed nawróceniem. W tygodniku Idziemy polecamy tekst „Schody św. Józefa” oraz „Mężczyźni św. Józefa”.
 14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisława Jarzyna, Krystyna Malinowska, Ignacy Blada, Zdzisław Świtała, Danuta Kozłowska oraz Dominika Banasik. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo .. Wieczne odpoczywanie…
 15. Parafianom i wszystkim Gościom naszej parafii życzymy wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej w owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu! SZCZĘŚĆ BOŻE!