Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej

25 Marca 2018 r.

 

 1. Dzisiaj jest Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Msze św. według porządku niedzielnego. Poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy świętych. Uroczysta procesja z palmami na Mszy św. o godz. 11.30. O godz. 17.00 koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Misji św., a o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada Święte Triduum Paschalne rozpoczynające się w Wielki Czwartek wieczorem i trwające do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.
 3. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę rano o godz. 7.30 w kościele będzie wspólna modlitwa brewiarzowa kapłanów wraz z wiernymi. Ceremonie liturgiczne rozpoczną się w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00.
 4. WIELKI CZWARTEK – jest pamiątką ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Początek liturgii Wielkiego Czwartku o godz. 18.00. Po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. O godz. 21.00 Godzina Święta.
 5. WIELKI PIĄTEK – dzień zbawczej męki i śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły co do jakości i co do ilości spożywanych pokarmów. Kilka najważniejszych informacji:
 • 9. 00 – Droga Krzyżowa dla starszych
 • 15. 00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia (rozpoczęcie nowenny przed
                Świętem Miłosierdzia) a po niej Droga Krzyżowa dla dzieci
 • 17. 00 – Droga Krzyżowa
 • 18. 00 – Liturgia Męki Pańskiej, przeniesienie Pana Jezusa do grobu
                i Gorzkie Żale. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 2300.

Przez cały dzień będzie trwała adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. Plan modlitewnego czuwania znajduje się w gablocie. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła i osobistej modlitwy w tak szczególnym dniu. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone będą na potrzeby chrześcijan i całego Kościoła w Ziemi Świętej.

 1. WIELKA SOBOTA – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 13.30 (co 30 minut). Przerwa w modlitwie i adoracji nastąpi w godz. od 14.00 do 16.00 w celu posprzątania kościoła. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie o godz. 20.00. Na liturgię przynosimy ze sobą świece. Odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
 2. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – O godz. 6.00 rozpocznie się Procesja Rezurekcyjna a następnie uroczysta Eucharystia Zmartwychwstania Pańskiego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 19.30. Pozostałe Msze św. wg zwykłego porządku niedzielnego. 
 3.  PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze św. do południa wg porządku niedzielnego, po południu będzie tylko jedna Msza św. o godz. 18.00. 
 4. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu w Poniedziałek, Wtorek i Środę.
 5. Możliwość spowiedzi św. będzie również w trzy pierwsze dni Wielkiego Tygodnia, czyli w Poniedziałek, Wtorek i Środę od godz. 17.30. Dołóżmy starań, aby z czystym sercem uczestniczyć w Liturgii Triduum Paschalnego.
 6. Katecheza i próba przed chrztem odbędzie się tu w kościele w środę o godz. 19.00.
 7. Dzisiaj po mszach św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas sprzedają przy wyjściu pod chórem „Chlebki Wielkanocne” oraz świece i „paschaliki”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na cele charytatywne dla wsparcia najuboższych parafian.
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć ozdobne Jajka wielkanocne – wykonane i rozprowadzane przez Stowarzyszenie Karan. Dochód jest przeznaczony ratowanie dzieci i młodzieży uzależnienia od narkotyków.
 9. Prezydent Miasta Bełchatowa oraz Dziekan dekanatu bełchatowskiego zapraszają na Śniadanie Wielkanocne w dniu 1 kwietnia o godz. 8.30. Zaproszone są szczególnie osoby samotne i ubogie.
 10. Dzieci, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji rezurekcyjnej, zapraszamy na próbę w piątek po Koronce do Bożego Miłosierdzia i po Drodze Krzyżowej czyli ok. godz. 16.00.
 11. Serdecznie zachęcamy do czytelnictwa czasopism katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy i szereg innych tytułów. Są nowe egzemplarze czasopism dla dzieci: Dominik idzie do I Komunii św. oraz Mały Gość Niedzielny.
 12. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni, także te przesyłane na konto parafialne. Bóg zapłać.
 13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Alfred Żurawek. Prośmy dla niego o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo .. Wieczne odpoczywanie…
 14. Parafianom i wszystkim Gościom naszej parafii życzymy wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej w owocnym przeżywaniu Wielkiego Tygodnia! SZCZĘŚĆ BOŻE!