Ogłoszenia duszpasterskie

Poniedziałek Wielkanocny

2 Kwietnia 2018 r.

 

 

 1. Msze św. dziś: do południa według porządku niedzielnego, po południu tylko jedna Msza św. o godz. 18.00. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek przeznaczone na KUL i na Instytut Teologiczny w Łodzi.
 2. W tym dniu przypada: I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca:
 • W I Czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy na adorację przed Mszą św. wieczorną osoby modlące się w apostolacie Margaretki.
 • W I Piątek miesiąca oddajemy cześć NSPJ. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 21.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00. Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św. W kwietniu nie będzie odwiedzin chorych.
 • W I Sobotę Msza św. o godz. 7.00 a po niej nabożeństwo I sobót miesiąca w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 • Natomiast nabożeństwo zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 9.00 modlitwą różańcową. W tym czasie będzie możliwość nabycia, wypełnienia i podpisania aktów zawierzenia swojej Rodziny i swoich problemów Matce Bożej. Następnie Msza św. a po niej zostaną przedstawione świadectwa działania Maryi w życiu konkretnych osób. Nabożeństwo zakończymy wspólną modlitwą do Maryi Królowej Polski i błogosławieństwem. Serdecznie zapraszamy.
 1. Przypominamy, że w dniach od 15 do 19 kwietnia przeżywać będziemy w naszej parafii Misje Miłosierdzia Bożego. Będzie je prowadził O. Remigiusz Recław z zakonu OO. Jezuitów. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji misji.
 1. W związku z Misjami Miłosierdzia pragniemy przeprowadzić peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii. Jej rozpoczęcie nastąpi w dniu kończącym misje. Do peregrynacji przewidziane są cztery obrazy i nawiedzać będą rodziny w następującej kolejności: na I etapie osiedla od bloku 101 i 137, drugi etap od bloku 201 i trzeci etap od bloku 301. W sklepiku parafialnym są do nabycia broszurki dotyczące peregrynacji obrazu w rodzinach.
 2. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni. Za tydzień druga niedziela miesiąca stąd na Mszach św. będzie zbierana składka gospodarcza przeznaczona na planowane w tym roku inwestycje. Najważniejsze prace będą dotyczyć będą zmiany blachy na kościele i ocieplenie stropu. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.
 3. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp.Marzena Michalska oraz Jadwiga Sokołowska. Prośmy dla niego o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo .. Wieczne odpoczywanie…
 4. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego! Obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE