Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

8 Kwietnia 2018 r.

 

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego: „Pragnę, aby pierwsza niedziela po Wielkanocy była Świętem Miłosierdzia – mówił Pan Jezus do św. S. Faustyny. W tym dniu otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mojego. Wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego”. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, do kościoła na godz. 15.00. Przypominamy, że za odmówienie koronki w kościele wobec Najświętszego Sakramentu można uzyskać odpust zupełny.
 2. Dziś będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Nieszpory Niedzielne o godz. 17.30.
 3. Dzisiaj także przypada patronalne święto Caritas. Całemu Zespołowi Caritas i wolontariuszom z naszej parafii serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pracę, za każdy wysiłek na rzecz ludzi i rodzin potrzebujących wsparcia. Dziś również zaczyna się Tydzień Miłosierdzia.
 4. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Podziękujemy Panu Bogu za dar życia oraz modlić się będziemy za dzieci poczęte, zagrożone w swoim istnieniu. Matkom w stanie błogosławionym zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi uroczyste złożenie przyrzeczenia „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego” (zachęcamy do wcześniejszego wypełnienia deklaracji i przyniesienia ich do kościoła). Na pozostałych Mszach św. można również podjąć duchową adopcję pozostawiając wypełnioną deklarację na ołtarzu. Podczas Mszy św. będzie składka na Fundusz Obrony Życia. 
 5. W najbliższą środę na Mszy św. o godz. 18.00 Parafialny Zespół Synodalny złoży Wyznanie Wiary rozpoczynając w ten sposób spotkania robocze w łączności z Synodem Diecezjalnym.
 6. W dniach 13-14 kwietnia organizujemy kolejną zbiórkę surowców wtórnych (makulatury, baterii, nakrętek, płyt CD, puszek, telefonów komórkowych i elektrośmieci). Surowce wtórne przyjmowane będą na parkingu przed kościołem: w piątek w godz. 12.00 – 18.00 a w sobotę w godz. 9.00 – 13.00. Dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na budowę studni w Czadzie.
 7. Za tydzień, w niedzielę (15 kwietnia) zaczynamy w naszej parafii Misje Miłosierdzia Bożego.  Będzie je prowadził O. Remigiusz Recław z zakonu OO. Jezuitów. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji misji, także ludzi chorych i cierpiących pozostających w domach. Zechciejmy też mobilizować się nawzajem do licznego udziału w nabożeństwach w kościele. (Podać plan misji – na niedzielę). 
 8. W związku z Misjami Miłosierdzia pragniemy przeprowadzić peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii. Do peregrynacji przewidziane są cztery obrazy i nawiedzać będą rodziny w następującej kolejności: na I etapie osiedla od bloku 101 i 137, drugi etap od bloku 201 i trzeci etap od bloku 301. W sklepiku parafialnym są do nabycia broszurki dotyczące peregrynacji obrazu w rodzinach. 
 9. W ostatnim czasie został odnowiony Krzyż Misyjny, stojący przy naszym kościele – w poniedziałek będzie on postawiony na swoim miejscu. 
 10. W następną niedzielę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna od uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. 
 11. Parafia na Przytorzu organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Płocka i Niepokalanowa w dniach 21-22 kwietnia. Więcej szczegółów w gablocie. 
 12. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Medjugorie w dn. 20-27 lipca. Więcej szczegółów w gablocie. 
 13. Alejka wokół kościoła nie jest miejscem dla parkowania samochodów. Prosimy o poszanowanie tego miejsca. 
 14. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni z racji drugiej niedzieli miesiąca. Zbierana dziś składka gospodarcza przeznaczona jest na planowane w tym roku inwestycje. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę. 
 15. „Jezu ufam Tobie”. Te trzy słowa są kluczem do Bożego Miłosierdzia. Co dokładnie znaczą i jak je wprowadzić do naszego życia w czasach pełnych nieufności. Na to pytanie znajdziemy odpowiedź w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. Niedziela w tekście p.t. „Duszpasterstwo małżeństw w kryzysie” przypomina, że cierpienie w małżeństwie zaczyna się już wtedy, gdy ktoś przestaje okazywać miłość a nie dopiero wtedy, gdy dręczy czy zdradza i dodaje, że pomocą Boga każde małżeństwo sakramentalne można uratować. 
 16. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Mirosław Kurpet, Klaudia Olszewska, Mariusz Jachymek, Aniela Chlebda. Prośmy dla nich
  o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo … Wieczne odpoczywanie … 
 17. Parafianom i Sympatykom życzymy wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego! Niech Bóg bogaty w Miłosierdzie dodaje nam odwagi do radosnego i mężnego wyznawania wiary. SZCZĘŚĆ BOŻE!