1. Dziś w parafii naszej zaczynamy Misje Miłosierdzia Bożego. Serdecznie witamy Ojca Remigiusza Recława z zakonu OO. Jezuitów, który będzie je prowadził. Msze św. dziś według porządku niedzielnego, a na każdej nauka głoszona przez Ojca Remigiusza.
 2. Od godz. 12.00 Adoracja Małżeństw. Każde ze zgłoszonych małżeństw będzie miało możliwość PRYWATNEJ adoracji: tylko Oni i Pan Jezus przez 30 min. Adoracja ta będzie miała miejsce w Domu Parafialnym, gdzie rozmieszczone są trzy kaplice adoracji. Przed wejściem do kaplicy będą dostępne pomoce do Adoracji. Odpowiedzcie Drodzy Małżonkowie na zaproszenie Jezusa, który na Was czeka i chce Wam pobłogosławić i pomóc. Zapisów na konkretną godzinę można dokonać w zakrystii. Serdecznie zapraszamy! 
 3. Plan Misji św. na poniedziałek, wtorek i środę

07.00 – Msza św. z nauką misyjną

09.00 – Msza św. z nauką misyjną

11.00 – Msza św. z nauką misyjną

           15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

18.00 – Msza św. z nauką i misyjną

18.45 – Poniedziałek : Spotkanie dla małżeństw (przychodzą oboje małżonkowie bez dzieci); Wtorek : Spotkanie dla rodziców nastolatków („Bunt na pokładzie” ) a także równolegle drugie dla małżeństw niesakramentalnych; Środa : Konferencja dla wszystkich „Lęki, które paraliżują”.

 1. W czwartek zakończenie Misji Miłosierdzia

 09.00 – Msza św. o uzdrowienie i uwolnienie kończąca misje

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

16.30 – Msza św. o uzdrowienie i uwolnienie kończąca misje

19.00 – Msza św. o uzdrowienie i uwolnienie kończą ca misje (nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 – intencje z tej mszy będą odprawione o godz. 19.00)

 1. Możliwość spowiedzi św. każdego dnia św. pół godziny przed każdą Mszą św. (niedawno było święta i pewno większość z nas jest w stanie łaski uświęcającej)
 2. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji misji, także ludzi chorych i cierpiących pozostających w domach. Zechciejmy też mobilizować się nawzajem do licznego udziału w nabożeństwach w kościele. Przypominamy, że Misje to doniosłe wydarzenie mające miejsce raz na 10 lat. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 3. W związku z Misjami Miłosierdzia pragniemy przeprowadzić peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii. Tym aktem religijnym chcemy niejako dać Bogu możliwość działania – stworzyć odpowiednią przestrzeń. Do peregrynacji przygotowane zostały cztery obrazy i nawiedzać będą rodziny w następującej kolejności: na I etapie osiedla od bloku 101 i 137, drugi etap od bloku 201 i trzeci etap od bloku 301.
 4. Rozpoczęcie peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego nastąpi w przyszłą niedzielę 22 kwietnia na Mszy św. o godz. 11:30. Wraz z obrazem przekazywana będzie księga, w której rodzina przyjmująca obraz dokona wpisu (nazwisko, imiona i dzień przyjęcia obrazu). Przekazywanie obrazu do kolejnych rodzin wieczorem o godz. 19.00. W sklepiku są do nabycia broszurki dotyczące peregrynacji obrazu w rodzinach. Warto nabyć ją wcześniej aby przygotować się do owocnego przeżycia peregrynacji.
 1. Ufamy, że dokona się wiele dobrego podczas peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego (przypomnijmy sobie owoce wcześniejszych peregrynacji np. MB Częstochowskiej). Rodziny, które chciałyby wyrazić wdzięczność Bogu, prosimy o napisanie podziękowania / świadectwa doznanych łask i włożenia tej kartki do przygotowanej w kościele skrzynki.
 2. W ostatnim czasie został odnowiony stojący przy naszym kościele Krzyż Misyjny. Dziękujemy rodzinie która ufundowała renowację krzyża w kwocie dwóch tysięcy zł.
 3. W piątek 20 kwietnia, w domu parafialnym o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców scholii „Vox Miriam”.
 4. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w przeprowadzaną przez naszą parafię zbiórkę surowców wtórnych i pozyskiwanie funduszy na budowę kolejnej studni w Czadzie.
 5. W gablocie znajdziemy informacje dotyczące pielgrzymki do Gietrzwałdu, Płocka i Niepokalanowa oraz pielgrzymki do Medjugorie.
 6. Z radością informujemy, że ministranci z naszej parafii zajęli 4 miejsce w X Mistrzostwach LSO w piłce halowej Archidiecezji Łódzkiej. Serdecznie gratulujemy.
 7. Zachęcamy do lektury Pisma św. oraz prasy katolickiej.
 8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Włodzimierz Lebioda, Stanisław Kołodziejczyk, Leszek Eljaszak. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie…
 9. Parafianom i Sympatykom życzymy wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi, Matki Kościoła! Niech w tych dniach Bóg bogaty w Miłosierdzie gromadzi nas licznie w tej świątyni i pozwoli doświadczyć swej obecności poprzez Misje Miłosierdzie i peregrynację obrazu w rodzinach naszej parafii. SZCZĘŚĆ BOŻE!