Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna

22 Kwietnia 2018 r.

 

 1. Dzisiaj przypada niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Stąd w naszej parafii gościmy ks. Jacka Szczygła – sercanina, który jest animatorem powołań w Zgromadzeniu Księży Sercanów. Msze św. dziś według porządku niedzielnego, Nieszpory o godz. 17.30.
 1. Z dniem 20 kwietnia została na czas próbny (do 13 maja) wprowadzona dodatkowa Mszą św. w dni powszednie o godz. 9.00. Zachęcamy do udziału w tej Eucharystii.
 2. W naszej parafii zakończyły się Misje Miłosierdzia – doniosłe wydarzenie mające miejsce raz na 10 lat. Dziękujemy Wam Drodzy Parafialnie za liczną obecność, wszelkie zaangażowanie, modlitwę w intencji misji i podjęte postanowienia. Ojciec Remigiusz składa serdeczne podziękowanie za złożone ofiary. Bóg zapłać.
 3. W związku z Misjami Miłosierdzia dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:30 nastąpi rozpoczęcie peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii. Ufamy, że dzięki peregrynacji będzie kontynuowane Boże dzieło rozpoczęte podczas misji. Do peregrynacji przygotowane zostały cztery obrazy i nawiedzać będą rodziny w następującej kolejności: na I etapie osiedla od bloku 101 i 137, drugi etap od bloku 201 i trzeci etap od bloku 301. Wraz z obrazem przekazywany będzie modlitewnik „Przed Obrazem Jezusa Miłosiernego w rodzinie”. Przypominamy, że w sklepiku parafialnym istnieje możliwość nabycia tej broszurki na własność.
 4. Nad przebiegiem peregrynacji czuwać będą wyznaczone przez nas osoby. Przyjdą one do Was w celu ustalenia daty nawiedzenia Obrazu. Osoby tę będą też opiekować się poszczególnymi obrazami. Przekazywanie obrazu do kolejnych rodzin będzie wieczorem o godz. 19.00.
 5. Jako parafia pragniemy towarzyszyć konkretnym rodzinom przeżywającym peregrynację obrazu. Stąd w ich intencji będziemy modlić podczas codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. Informujemy, ze na profilu naszej parafii na facebook’u znajdziemy nagrania Mszy św. z naukami O. Remigiusza z każdego dnia Misji. Jest również dostępne nagranie konferencji: „Lęki, które paraliżują.” Zachęcamy, by w wolnych chwilach wracać do tych nagrań, utrwalając sobie nauki misyjne i dzielić sie Nimi z bliskimi.
 7. Zachęcamy bardzo serdecznie do zapisywania świadectw o szczególnych duchowych przeżyciach, nawróceniach, uzdrowieniach związanych z Misjami. Można je zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub na naszej stronie internetowej.
 8. Istnieje także możliwość wysłuchania innych bardzo pożytecznych konferencji zamieszczonych w Internecie a wygłoszonych przez O. Remigiusza Recława. Adresy internetowe są umieszczone w gablocie.
 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • W poniedziałek – św. Wojciecha bp. i m. głównego Patrona Polski;
 • W środę – św. Marka Ewangelisty; dzień imienin bpa Marka Marczaka; zechciejmy pamiętać o Nim w naszych modlitwach.
 1. Zebranie rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższy czwartek 26.04. o godz. 19.00.
 2. W najbliższą sobotę będziemy mieć nową błogosławioną Polkę. Beatyfikacja krakowskiej pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej odbędzie się w Krakowie-Łagiewnikach w dn. 28 kwietnia 2018 r.
 3. Zapraszamy na wiosenne Sercańskie Czuwanie Młodzieży, które odbędzie się w Lublinie w nocy z 28 na 29 kwietnia pod hasłem: „Mówisz – masz”. Zachęcamy szczególnie młodzież gimnazjalną i licealną do udziału w tym czuwaniu. Więcej szczegółów oraz zapisy u ks. Sławomira.
 4. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym jest specjalny dodatekadhortacja apostolska papieża Franciszka o świętości w świecie współczesnym oraz odpowiedź na pytanie: czy Duch Święty może zmieniać Tradycję kościoła?
 5. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Renata Sura-Surzyńska. Prośmy dla niej o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie…
 6. Parafianom i Sympatykom życzymy wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień nowego tygodnia oraz opieki Maryi, Matki Kościoła. SZCZĘŚĆ BOŻE!