Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna

29 Kwietnia 2018 r.

 

 1. Msze św. w dniu dzisiejszym odprawiane są według porządku niedzielnego, Nieszpory o godz. 17.30. Gościmy dzisiaj ks. Dimitrija Kowalczuka i kleryka Walentego Jasińskiego z Ukrainy. Obydwaj są polskiego pochodzenia. Ich rodziny przed wojną mieszkały na Wołyniu. Ks. Dimitrij buduje kościół w diecezji odesko-symferopolskiej w parafii Tawryńsk p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w odległości 75 km od Krymu. Naszą ofiarą składaną po Mszy św. do puszek przed kościołem chcemy wspomóc wysiłki tamtejszej wspólnoty parafialnej.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: · Wtorek św. Józefa Rzemieślnika. Tego dnia rozpoczyna się maj, w którym oddajemy cześć NMP.  Zapraszamy do licznego udziału w Nabożeństwie Majowym odprawianym codziennie o godz. 17.30.   Środa – św. Atanazego Bpa i d. K-ła; Dzień Flagi RP i Polonii na świecie;  Czwartek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu odprawione będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00 i 18.00. O godz. 12.00 odprawiona będzie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. W Eucharystii uczestniczyć będą władze samorządowe, parlamentarzyści i organizacje społeczne. Przed Mszą św. o godz. 11.30 rozpocznie się uroczystość patriotyczna na placu przed kościołem oraz złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Konstytucję 3 Maja. W uroczystości weźmie udział Miejska Orkiestra Dęta. Z racji tego wielkiego religijno – patriotycznego świętowania gorąco zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej.   Piątek  św. Floriana męczennika – patrona Straży Pożarnej;
 3. W tym tygodniu przypada: I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca: · w I Czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy na adorację przed Mszą św. wieczorną osoby modlące się w apostolacie Margaretki. ·        w I Piątek miesiąca oddajemy cześć NSPJ. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 21.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Możliwość spowiedzi na każdej Mszy św. w I Sobotę Msza św. o godz. 7.00 a po niej nabożeństwo I sobót miesiąca w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. · Nabożeństwo zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski rozpocznie się o godz. 9.00 modlitwą różańcową. W tym czasie będzie możliwość nabycia, wypełnienia i podpisania aktów zawierzenia swojej Rodziny i swoich problemów Matce Bożej. Następnie Msza św. a po niej zostaną przedstawione świadectwa działania Maryi w życiu konkretnych osób. 
 4. Przypominamy, że została na czas próbny wprowadzona dodatkowa Mszą św. w dni powszednie o godz. 9.00. Zachęcamy do udziału w tej Eucharystii.
 5. Od tygodnia trwa peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii jako owoc misji, jakie niedawno przeżywaliśmy. Nawiedzenie obrazu przebiega w czterech miejscach jednocześnie. Przekazywanie obrazu do kolejnej rodziny wieczorem o godz. 19.00. Nad przebiegiem peregrynacji czuwają wyznaczone przez nas osoby. Będą sukcesywnie odwiedzać poszczególne rodziny w celu ustalenia daty nawiedzenia Obrazu. Wręczać będą także przygotowany przez nas „List do Parafian” dotyczący peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego. 
 6. W gablocie parafialnej znajdziemy zaproszenie i bliższe informacje dotyczące pielgrzymki autokarowej do Miedjugorie w lipcu tego roku.
 7. ]Zapraszamy serdecznie na pielgrzymkę autokarową Róż Żywego Różańca do Kazimierza Dolnego, Sandomierza, Kodnia i Stopnicy.
 8. Zachęcamy do lektury Pisma św. oraz prasy katolickiej wystawionej na stoliku – kierowanej do starszych, młodzieży i dzieci. Korona Rzeczypospolitej na świętych skroniach Maryi – to artykuł z dzisiejszej Niedzieli. Tygodnik Idziemy słowami ks. Arcb-pa Stanisława Gądeckiego wyjaśnia zależność Kościoła i polityki. Gość Niedzielny pisze o teologii ciała, czyli o nauczaniu, które zmienia życie. Serdecznie polecamy.
 9. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii o. Piotra Sochę redaktora naczelnego miesięcznika Rycerz Niepokalanej. To czasopismo zostało założone jeszcze przez św. Maksymiliana Kolbe. Niedziela najbliższa będzie więc poświęcona promocji Stowarzyszenia i miesięcznika Rycerstwo Niepokalanej.
 10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zygmunt Duda, Halina Kons oraz Karol Janiszewski.  Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie. 
 11. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy wszelkiej pomyślności i wielu łask Bożych przez wstawiennictwo Maryi, Matki Kościoła! Nasze życzenia kierujemy także wobec tych, którzy w rozpoczynającym się za kilka dni miesiącu maju przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. SZCZĘŚĆ BOŻE!