Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna

6 Maja 2018 r.

 

 1. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii O. Piotra Sochę redaktora naczelnego miesięcznika Rycerz Niepokalanej. To czasopismo zostało założone jeszcze przez św. Maksymiliana Kolbe. Niedziela dzisiejsza jest więc poświęcona promocji Stowarzyszenia i miesięcznika Rycerstwo Niepokalanej. O. Piotrowi dziękujemy za dzisiejszą posługę duszpasterską. Bóg zapłać.
 2. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Majowe w niedziele i w zwykłe dni odprawiane codziennie o godz. 17.30.
 3. W najbliższą niedzielę 13 maja odbędzie się w naszej parafii uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii św. przez dzieci z klasy trzeciej Szkoły P. n. 8 o godz. 11.30 Spowiedź dla dzieci w sobotę 13 maja o godz. 9.45. Po spowiedzi, rodzice będą sprzątać i przygotowywać kościół do uroczystości. Rodzice, chrzestni i najbliższa rodzina dzieci komunijnych są zaproszeni do spowiedzi św. w najbliższym tygodniu codziennie od godz. 17.30.
 4. W związku z uroczystością Pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Natomiast będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.
 5. W poniedziałek 7 maja na godz. 19.00 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej nr 8 na próbę przed I Komunią św.
 6. Rozpoczął się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do oddawania czci NMP – Patronce naszej parafii. Jednym ze sposobów jest przyłączenie się do Róż Żywego Różańca istniejących w naszej parafii. W dwóch Różach brakuje kilka osób do pełnego składu. Osoby chętne do podjęcia tego apostolstwa modlitwy prosimy o zgłoszenie się do ks. Proboszcza lub innego księdza z naszej parafii.
 7. W poniedziałek wtorek i środę przypadają w Polsce t.zw. Dni Krzyżowe, czyli Dni Modlitw o dobre Urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Msza św. w tej intencji będzie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy.
 8. Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski przypada w najbliższy wtorek. Św. Stanisław jest także patronem naszego proboszcza ks. Stanisława Jaskuły; w jego intencji we wtorek będzie sprawowana msza św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 21.00 rozpoczniemy Nabożeństwa Fatimskie. Jednak godzinę wcześniej, czyli o 20.00 rozpocznie się w naszym kościele Misterium Fatimskie przygotowane przez grupę Aktorów, Chór Bagatela i Scholę dziecięcą z Parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Wspólnota” i Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Serdecznie zapraszamy.
 10. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, która wyjeżdża na rekolekcje w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę. Uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie miała miejsce w dniu 18 maja w piątek o godz. 18.00. Sakramentu bierzmowania udzieli Bp Marek Marczak.
 11. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, organizowana każdego roku z racji rocznicy urodzin Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 13 maja.  O godz. 16.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Marka Marczaka, po której nastąpią modlitwy w krypcie w intencji beatyfikacji Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. W tym roku w sposób szczególny do udziału w pielgrzymce zaproszone są parafialne i szkolne grupy synodalne.
 12. W przyszłą niedzielę będzie składka gospodarcza przeznaczona na potrzeby naszej parafii związane z remontem dachu na kościele.
 13. Ludzie religijni żyją dłużej – tak pisze dzisiejszy Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich. Są tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny. Dla uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej Mały Gość Niedzielny.
 14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Julian Marszał i Małgorzata Aleksiejczyk. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie…
 15. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy wszelkiej pomyślności i wielu łask Bożych przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej! SZCZĘŚĆ BOŻE!