głoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie P.

13 Maja 2018 r.

 

 1. W dniu dzisiejszym o godz. 11.30 dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 8 przeżywać będą Uroczystość Pierwszej Komunii św. Od jutra dzieci wraz z rodzicami  krewnymi obchodzić będą „Biały Tydzień” uczestnicząc w nabożeństwie, codziennie o godz. 18.00.
 1. W związku z I Komunią św. dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, natomiast dodatkowa Msza św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin zostanie odprawiona o godz. 14.00. Nabożeństwo Majowe dziś i przez cały maj o godz. 17.30. Niech udział w nabożeństwie będzie naszym przygotowaniem do zbliżającego się odpustu ku czci NMP Matki Kościoła przypadającym 21 maja.
 1. Dziś o godz. 21.00 rozpoczniemy Nabożeństwa Fatimskie. Jednak godzinę wcześniej, czyli o 20.00 będzie w naszym kościele Misterium Fatimskie przygotowane przez grupę Aktorów, Chór Bagatela i Scholę dziecięcą z Parafii Narodzenia NMP
  w Bełchatowie przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Wspólnota” i Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. W związku z koniecznością przeprowadzenia próby misterium Msza św. o godz. 19.30 będzie odprawiona w domu parafialnym w Sali nr 14.
 2. Dziękujemy ks. Sławomirowi i Paniom Katechetkom za przygotowanie dzieci do I Komunii św. poprzez całoroczną katechezę oraz próby liturgii. Dziękujemy także Dyrekcji Szkoły Podstawowej i Wychowawcom dzieci klas III za dobrą współpracę.
 1. Wyrażamy również wdzięczność rodzicom dzieci klas III za aktywny udział w całorocznym przygotowaniu dzieci do dzisiejszej uroczystości, za przygotowanie naszej świątyni a także za złożony dla naszej parafii dar ołtarza.
 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • Poniedziałek – św. Macieja, Apostoła;
 • Środa – św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, Patrona Polski;
 • Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego przypadającą w najbliższą niedzielę.
 1. W piątek 18 maja o godz. 18.00 młodzież klas III gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania, który zostanie udzielony przez ks. Bpa Marka Marczaka. Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 9 przystąpią do I Komunii św. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i młodzieży przygotowujących się do przyjęcia sakramentów św. Informujemy, że rocznica I Komunii św. dzieci klas IV będzie 10 czerwca na Mszy św. o godz. 10.00 dla SP nr 9 i o godz. 11.30 dla SP nr 8.
 2. Od wtorku rozpoczynają się próby przed Pierwszą Komunią świętą o godz. 19.00 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9. Natomiast młodzież klas III gimnazjum jest zaproszona na próbę już w poniedziałek o godz. 16.30.
 3. W kwietniu została wprowadzona dodatkowa Msza św. w dni powszednie o godz. 9.00. Będzie ona nadal odprawiana do końca czerwca. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej Eucharystii osoby starsze, mamy z małymi dziećmi i wszystkich innych, którzy mogą swój czas poświęcić na spotkanie z Bogiem.
 4. Parafia Zesłania Ducha Świętego na Przytorzu zaprasza na czuwanie przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego. O godz. 18.00 Msza św., a po niej modlitwy o dary Ducha Świętego. O północy Msza św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego
 5. W gablocie parafialnej znajdziemy zaproszenie i bliższe informacje dotyczące następujących wydarzeń:
 • Warsztaty pt. „Radość bycia – radość życia” – dn. 19.05. – Oratorium św. Jana Pawła II.
 • Pielgrzymka do Medjugorie – Rekolekcje w drodze z Jezusem i Maryją – w dn. 20-27.07. 2018 r.
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni w ramach składki gospodarczej przeznaczonej na planowane w tym roku inwestycje. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.
 2. Bardzo serdecznie zachęcamy do słuchania rozgłośni katolickich a także czytania Pisma św. oraz prasy religijnej wystawionej na stoliku przy wyjściu z kościoła. Są tygodniki: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny, Dominik idzie do I Komunii św. a także Promyczek Dobra. Niech nie zabraknie troski o osobistą formację żywej i odpowiedzialnej wiary w naszych rodzinach.
 3. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Henryk Kopiej i śp. Kazimierz Oswald. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie…
 4. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy wielu łask Bożych i wszelkiej pomyślności. Dzieciom przeżywającym dziś I Komunię św. i ich rodzinom błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. SZCZĘŚĆ BOŻE!