Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

20 Maja 2018 r.

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami. Wdzięczni Bogu za wzbudzane w nas dobre pragnienia zwróćmy uwagę na tegoroczne hasło duszpasterskie: „Jesteśmy napełnieni Duchem Św.”. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Komunii Św. Wielkanocnej.
 2. Ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza wszystkie rodziny na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Pabianic w dniu 27 maja do sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Rodzina siłą Niepodległej Ojczyzny. O godz. 12.30 Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy św. wspólny posiłek i festyn rodzinny. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.
 3. W dniu dzisiejszym o godz. 11.30 dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 9 przeżywać będą Uroczystość Pierwszej Komunii św. Od jutra dzieci wraz z rodzicami i krewnymi obchodzić będą „Biały Tydzień” uczestnicząc we Mszy św., codziennie o godz. 18.00.
 4. W związku z I Komunią św. dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Nabożeństwo Majowe dziś i przez cały maj o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
 5. Dziękujemy Paniom Katechetkom za przygotowanie dzieci do I Komunii św. poprzez całoroczną katechezę, dziękujemy ks. Sławomirowi za przygotowanie dzisiejszej liturgii. Dziękujemy także Dyrekcji Szkoły Podstawowej i Wychowawcom dzieci klas III za dobrą współpracę.
 6. Wyrażamy również wdzięczność rodzicom dzieci klas III za aktywny udział w całorocznym przygotowaniu dzieci do dzisiejszej uroczystości, za przygotowanie naszej świątyni a także za złożony dla naszej parafii dar ołtarza.
 7. W piątek 18 maja młodzież naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania z rąk  Bpa Marka Marczaka. Dziękujemy ks. Krzysztofowi, Paniom Katechetkom i tym, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie młodzieży poprzez całoroczną katechezę, spotkania formacyjne i piękno liturgii. Dziękujemy rodzicom młodzieży a także Dyrekcji Szkoły i Wychowawcom za dobrą współpracę. 
 8. Dziękujemy także tym, którzy duchowo zaadoptowali kandydatów do bierzmowania i przez kilka miesięcy modlili się o dobre przygotowanie i wierność Chrystusowi. Chcemy tu zaświadczyć i potwierdzić, że ta modlitwa była bardzo pomocna. Bóg zapłać. Zachęcamy do dalszego towarzyszenia modlitwą młodym ludziom. 
 9. W dniu jutrzejszym przypada Uroczystość Odpustowa ku czci Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Natomiast o godz. 17.30 będzie Nabożeństwo Maryjne, na które serdecznie zapraszamy. Kazania będzie głosił O. Ryszard Bożek – redemptorysta. Wierni uczestniczący tego dnia we Mszy św. w naszym kościele mogą zyskać odpuszczenie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św.). Zachęcamy do skorzystania z przywileju jaki daje odpust parafialny. Uroczysta Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00 a po niej Procesja Eucharystyczna. Bardzo prosimy o włączenie się w jej przeprowadzenie: dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w białych strojach, małe dziewczynki do sypania kwiatków, chłopcy do dzwonienia, feretrony, sztandary, chorągwie i poduszki z emblematami religijnymi. Tradycyjnie prosimy o płatki kwiatów dla dzieci – można je przynieść do domu parafialnego (do sklepiku). 
 10. W dniu jutrzejszym z racji odpustu kancelaria będzie nieczynna. 
 11. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • wtorek – św. Rity z Cascia, zakonnicy. W tym dniu Pasterz naszej Archidiecezji Arcybiskup Grzegorz Ryś obchodzi 30 rocznicę święceń kapłańskich. O godz. 18.00 w archikatedrze w Łodzi będzie przewodniczył uroczystej eucharystii dziękczynnej. Jego osobę polecamy modlitewnej pamięci wiernych.
 • czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • sobotę – św. Filipa Nereusza, prezbitera. Tego dnia przypada Dzień Matki stąd też składamy jak najserdeczniejsze życzenia wszystkim mamom i zachęcamy do udziału we Mszy św., aby poprzez modlitwę okazać im naszą wdzięczność. 
 1. Spotkanie liderów wspólnot będzie się we wtorek o godz. 19 w sali nr 14. Zapraszamy.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. w czwartek (24 maja) w kościele o godz. 19.00. 
 3. Organizujemy wyjazd na Lednicę. Szczegóły w gablocie parafialnej oraz u ks. Sławomira. 
 4. Bardzo serdecznie zachęcamy do czytania prasy religijnej wystawionej na stoliku przy wyjściu z kościoła. Są tygodniki: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny, Dominik idzie do I Komunii św., Promyczek Dobra a także broszurka o św. Ricie. Dziś polecamy szczególnie czasopismo pt. Chrystus i Ty (ChiT). 
 5. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Włodzimierz Kowalczyk, Mariusz Paweł Cyran, Jerzy Górka i Wiesław Kmieć. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie…
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom a zwłaszcza dzieciom przeżywającym dziś I Komunię św. i ich rodzinom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Św. i opieki Maryi, Matki Kościoła. SZCZĘŚĆ BOŻE!