1. Dzisiejszą uroczystością Kościół przypomina nam prawdę o istnieniu Trójcy Przenajświętszej: Ojcu, Synu i Duchu Świętym. Niech czyniony każdego dnia znak krzyża będzie uwielbieniem Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
 2. W poprzednią niedzielę Ojciec św. powołał do godności kardynalskiej Arcybiskupa Konrada Krajewskiego wywodzącego się z Archidiecezji Łódzkiej, pełniącego urząd Papieskiego Jałmużnika. Zachęceni słowami Księdza Metropolity Grzegorza Rysia wyrażamy wdzięczność Bogu za ten dar jaki spotkał Kościół w Polsce a szczególnie Kościół w naszej Archidiecezji.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • wtorek – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; ·               
 • đroda – Święto Nawiedzenia NMP;
 • czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
 • piątek – św. Justyna, męczennika; rozpoczęcie Nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; tego dnia przypada też Dzień Dziecka stąd wszystkim dzieciom składamy jak najserdeczniejsze życzenia i zachęcamy do udziału we Mszy św., aby poprzez modlitwę wypraszać dla nich Boże błogosławieństwo.
 1. W Uroczystość Bożego Ciała; Msze św. o : 7.00, 8.30, 10.00, po której wyjdziemy na ulice naszej parafii z Najświętszym Sakramentem w uroczystej procesji; następna Msza św. po procesji o godz. 18.00. Bardzo prosimy o liczny udział w procesji: dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w białych strojach, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia; także osoby do niesienia baldachimu, feretronów, sztandarów, chorągwi i poduszek z emblematami religijnymi. Tradycyjnie prosimy o płatki kwiatów dla dzieci – można je przynieść do domu parafialnego (do sklepiku). W sklepiku parafialnym można nabyć: komże dla chłopców, dzwoneczki i koszyczki na kwiaty oraz ozdoby do dekoracji okien. Prosimy o wspaniałomyślne zaangażowanie w procesję w tym dniu ale też podczas całej oktawy Bożego Ciała. Niech nasza postawa będzie wyrazem wdzięczności i wiary w Pana Jezusa, który daje nam Siebie pod postacią chleba i wina. Próba sypania kwiatów odbędzie się we wtorek o godz. 17.00. Podobnie jak w latach ubiegłych trasa procesji Eucharystycznej przebiegać będzie następująco: Pójdziemy ulicą Edwardów, następnie wzdłuż bloków 333 i 306; za blokiem 306 skręcimy w prawo w kierunku bloku 314, przejdziemy obok bloków 315 i 318, następnie ul. Książęcą, al. Kard. Wyszyńskiego, ul. Sercańską i na placu kościelnym zakończymy procesję.
 • I ołtarz przy bloku 130 – prosimy, by przygotował Żywy Różaniec;
 • II ołtarz przy bloku 304A – o przygotowanie prosimy Kościół Domowy;
 • III ołtarz przy bloku 324 – o przygotowanie prosimy Grupę Prawda i Grupę Nadzieja;
 • IV ołtarz na placu kościelnym – prosimy, by przygotowała Młodzież Sercańska; prosimy aby w przygotowanie wszystkich ołtarzy włączyli się mieszkańcy z najbliższego sąsiedztwa.

Zachęcamy do aktywnego włączenia się w procesję: modlitwę i śpiew (unikajmy rozmów). Przy wyjściu z kościoła będą rozdawane teksty pieśni śpiewanych podczas procesji. Bardzo prosimy o przystrojenie okien w naszych domach, zwłaszcza na trasie procesji. Jest to wyznanie naszej wiary w obecność Chrystusa w Eucharystii i zaproszenie Go do naszych rodzin.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca:
 • W I Piątek miesiąca oddajemy cześć NSPJ. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 21.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Możliwość spowiedzi od godz. 16.00 oraz w czasie na każdej Mszy św.
 • W I Sobotę Msza św. o godz. 00 a po niej nabożeństwo I sobót miesiąca w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP.
 • Nabożeństwo zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski rozpocznie się o godz. 9.00 modlitwą różańcową. W tym czasie będzie możliwość nabycia, wypełnienia i podpisania aktów zawierzenia swojej Rodziny i swoich problemów Matce Bożej. Następnie Msza św. a po niej zostaną przedstawione świadectwa działania Maryi w życiu konkretnych osób.
 1. Przypominamy o dodatkowej Mszy św. wprowadzonej w dni powszednie o 9.00. Zachęcamy do udziału w tej Eucharystii.
 2. W niedzielę 3 czerwca po Mszach św. będzie kiermasz ciast. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży: scholi i ministrantów z naszej parafii.
 3. Dzisiaj Gościu Niedzielnym i w Niedzieli znajdziemy specjalny dodatek – Eucharystyczny symbol, którym możemy ozdobić nasze mieszkanie na Boże Ciało. Najnowszy numer Małego Gościa Niedzielnego wydany jest z informatorem o najbliższych Mistrzostwach świata w piłce nożnej w Rosji. Serdecznie polecamy.
 4. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Jan Fornalczyk. Prośmy dla niego o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie…
 5. Parafianom i Sympatykom życzymy wszelkiej pomyślności i opieki Matki Bożej. Niech Bóg w Trójcy Świętej Jedyny obdarzy Was swoim błogosławieństwem. SZCZĘŚĆ BOŻE!