Ogłoszenia duszpasterskie

IX Niedziela Zwykła

3 Czerwca 2018 r.

 

 

 1. Msze św. w dniu dzisiejszym odprawiane są według porządku niedzielnego.
 2. Trwa oktawa Bożego Ciała – po wieczornej Mszy św. procesja Eucharystyczna połączona z Nabożeństwem ku czci NSPJ. Prosimy o udział w procesji: dzieci pierwszokomunijne
  i rocznicowe w białych strojach, małe dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia; także osoby do niesienia baldachimu, feretronów, sztandarów, chorągwi, nagłośnienia i poduszek z emblematami religijnymi. Tradycyjnie prosimy o płatki kwiatów dla dzieci – można je przynieść do domu parafialnego (do sklepiku).
 3. W tym tygodniu przypada:
 • We wtorek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
 • W czwartek – poświęcenie ziół i wianków oraz uroczyste błogosławieństwo dzieci. Z racji pierwszego czwartku wraz z osobami zrzeszonymi w Margaretkach modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafii.
 • W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów a także patronalne święto wszystkich Księży Sercanów oraz Szkoły Nowej Ewangelizacji. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. O godz. 17.15 będzie odmawiany Różaniec a po Mszy św. uroczysta procesja ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny i okazja do zawierzenia Maryi swoich spraw osobistych, rodzinnych i zawodowych. O godz. 17.15 będzie odmawiany Różaniec – poprowadzony przez Róże Różańcowe (w piątek i sobotę).
 1. W niedzielę 10 czerwca przeżywać będziemy Rocznicę Komunii św. dzieci klas IV (213 dzieci). O godz. 10.00 uczniowie SP nr 9, o godz. 11.30 uczniowie SP nr 8. Próby liturgii będą o godz. 19.00: dla dzieci SP nr 8 (wtorek i środa), dla dzieci SP nr 9 (czwartek i piątek). W sobotę 9 czerwca będzie spowiedź dzieci rocznicowych: o godz. 10.00 uczniowie SP nr 9, o godz. 11.30 – ze SP nr 8. Po spowiedzi, czyli ok. godz. 12.15 zapraszamy rodziców do sprzątania i przygotowania kościoła do niedzielnej uroczystości. Zachęcamy rodziców i rodziny dzieci rocznicowych, aby przystąpili do spowiedzi w ciągu tygodnia, np. przed wieczorną Mszą św.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 odprawiona będzie dodatkowa Msza św. dla osób uzależnionych i ich rodzin. Jest to jednocześnie 4 rocznica powstania Światowej Róży Różańca Rodzin i Rodziców Dzieci uzależnionych. Program spotkania: o godz. 13.00 – Różaniec w sali nr 14; o godz. 14.00 Msza św., o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a po niej agapa.
 3. Zapraszamy młodzież na Sercańskie Dni Młodych, które odbędą się w Pliszczynie Lublina w dniach od 25-30 czerwca br. W programie: modlitwa, spotkania z zaproszonymi gośćmi, wspólna zabawa i koncerty. Informacje o ŚDM-ie znajdują się na folderach na stoliku z prasą, na stronie internetowej http://sercanskie.pl/sdm/ a także u ks. Sławomira.
 4. Przypominamy o pielgrzymce do Medjugorie w dniach: 21-28.07.2018 r. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.
 5. Kierujemy zachętę do rodzin naszej parafii, aby w czasie zbliżających się wakacji skorzystać z różnego typu form rekolekcji, dni skupienia, pielgrzymek. Na plakatach w gablocie a także w Internecie zamieszczane są ciekawe oferty dla rodzin, młodzieży i dzieci. Wśród nich także propozycje Duszpasterstwa Młodzieży Księży Sercanów – znajdziemy je na stronie internetowej http://rekolekcje.scj.pl/lato
 6. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 7. Dziś również organizujemy kiermasz ciast (stoisko w sąsiedztwie kościoła). Ofiary złożone z tej okazji zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży: scholi i ministrantów z naszej parafii.
 8. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni.
  W przyszłą niedzielę
  składka gospodarcza przeznaczona na planowane inwestycje (remont kościoła). Bóg zapłać za każdy dar.
 9. Zachęcamy do słuchania rozgłośni katolickich a także czytania Pisma św. oraz prasy religijnej kierowanych do starszych, młodzieży i dzieci. Niech nie zabraknie stałej troski o osobistą formację żywej i odpowiedzialnej wiary w naszych rodzinach.
 10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Konieczny, Marian Krasowski, Sabina Korczewska oraz Józef Błaszczyk. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie…
 11. Parafianom i Sympatykom życzymy wszelkiej pomyślności i opieki Matki Bożej. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!