1. Dzisiaj dzieci klas IV przeżywają Rocznicę Komunii św. na Mszy o godz. 10.00 i 11.30. Wraz z dziećmi i ich rodzinami dziękujemy Bogu za możliwość spowiedzi św. i za obecność samego Jezusa w naszych sercach. Dzieci przeżywające Rocznicę Pierwszej Komunii świętej i ich rodziny serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe codziennie na godz. 17.30.
 2. Dziękujemy Katechetom dzieci klas IV za całoroczną katechezę i przygotowanie uroczystej liturgii. Dziękujemy rodzicom za stałą troskę o przekaz wiary poprzez zabieganie o comiesięczną spowiedź dzieci, niedzielną Mszę św., codzienną modlitwę i przykład osobistej wiary.
 3. Dziś o godz. 14.00 odprawiona będzie dodatkowa Msza św. dla osób uzależnionych i ich rodzin. Najpierw w domu duszpasterskim o godz. 13.00 będzie odmówiony Różaniec (w sali nr 14) a po nim Msza św. w kościele o godz. 14.00.
 4. Przeżywamy miesiąc poświęcony oddawaniu czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe, które od tej niedzieli odprawiane będą o godz. 17.30. Tych, którzy nie mają możliwości uczestniczyć w nabożeństwie w kościele zachęcamy do odmawiania litanii w rodzinach.
 5. Zakończyła się oktawa Bożego Ciała i codzienna procesja Eucharystyczna. Składamy podziękowanie tym wszystkim którzy aktywnie włączyli się w procesję. Bóg zapłać.
 6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • poniedziałek – św. Barnaby, apostoła
 • środęśw. Antoniego z Padwy, kapłana i dK ; wieczorem o godz. 21.00 Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec z zabezpieczeniem na kapiący wosk.
 • czwartek – św. Michała Kozala, bp. i męczennika
 1. We wtorek o 19.00 w sali nr 14 odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców: scholii i ministrantów w sprawie wyjazdu wakacyjnego.
 2. W najbliższą niedzielę w Dniu Patrona Miasta Bełchatowa Świętego Jana Pawła II odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny, który pod hasłem „Polska Rodziną silna” przejdzie po raz kolejny ulicami naszego miasta. Początek marszu w niedzielę 17.06. o godz. 15.00 na Placu Narutowicza. Festyn rodzinny rozpocznie się ok. godz. 16.00 w ogrodach parafii Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki. Przewidziane są gry i zabawy oraz koncert zespołu „Mały chór Wielkich Serc” o godz. 18.30. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 3. Zapraszamy młodzież na Sercańskie Dni Młodych, które odbędą się w Pliszczynie k. Lublina w dniach od 25-30 czerwca br. Informacje o ŚDM-ie znajdują się na folderach na stoliku z prasą, na stronie internetowej http://sercanskie.pl/sdm/ a także u ks. Sławomira. Koszt 220 zł.
 4. Przypominamy o pielgrzymce do Medjugorie w dniach: 20-27.07.2018 r. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.
 5. Kierujemy zachętę do rodzin naszej parafii, aby w czasie zbliżających się wakacji skorzystać z różnego typu form rekolekcji, dni skupienia, pielgrzymek (np. bełchatowskiej na Jasną Górę). Na plakatach w gablocie a także w Internecie zamieszczane są ciekawe oferty dla rodzin, młodzieży i dzieci. Wśród nich także propozycje Duszpasterstwa Młodzieży Księży Sercanów – znajdziemy je na stronie internetowej http://rekolekcje.scj.pl/lato
 6. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni. Dziś składka gospodarcza przeznaczona na planowane inwestycje (remont kościoła). Bóg zapłać za każdy dar, także ofiary składane na konto parafii.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w kiermasz ciast, czy to przez upieczenie, czy przez poczęstowanie. W zakrystii są do odebrania opakowania i blaszki. Bóg zapłać.
 8. W gablocie znajdziemy informacje o pielgrzymce na Jasną Górę w intencji trzeźwości Narodu w dniach 16-17.VI a także o pielgrzymce mężczyzn do Częstochowy – 23.VI („Oblężenie Jasnej Góry”). Organizujemy wyjazd autokarowy – prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii.
 9. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy art. o niemieckim Jugendamcie, który niszczy szczególnie polskie rodziny. Niedziela natomiast porusza problem nowej jakości Europy oraz przeprowadza wywiad z ostatnim żyjącym kolegą Karola Wojtyły. Tygodnik Idziemy odpowiada na pytanie: cóż to jest prawda, postawione przez Piłata jeszcze 2 tysiące lat temu. Serdecznie polecamy.
 10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Danuta Dędek, Emil Motyka, Zdzisław Zarębski, Leszek Hertel, Zofia Susmęd. Prośmy dla nich o miłosierdzie Boże. Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie…
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom a zwłaszcza dzieciom przeżywającym dziś Rocznicę Komunii św. i ich rodzinom życzymy wielu łask Bożych opieki Bożego Serca i wstawiennictwa Maryi, Matki Kościoła. Błogosławionych owoców peregrynacji życzymy rodzinom przyjmującym Obraz Jezusa Miłosiernego. SZCZĘŚĆ BOŻE!