1. Przeżywamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe, odprawiane codziennie o godz. 17.30.
 2. Dziś wspominamy Św. Jana Pawła II – Patrona Bełchatowa. Z tej okazji ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny, pod hasłem „Polska Rodziną silna”. Początek o godz. 15.00 na Placu Narutowicza. Po zakończeniu marszu przewidziany jest Festyn rodzinny w ogrodach parafii Narodzenia NMP. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 3. Decyzją Księdza Prowincjała z dniem 30 czerwca naszą parafię opuszcza: ks. Henryk Lachur i ks. Sławomir Kuśmierz. Już dzisiaj wyrażamy wdzięczność Księżom za ofiarną posługę w naszej parafii. Msza św. dziękczynna, w czasie której pożegnamy Księży zostanie odprawiona w niedzielę (24 czerwca) o godz. 11.30. Będzie to również okazja do złożenia życzeń ks. Henrykowi z racji przeżywanego przez niego w tym roku 25-lecia kapłaństwa.
 4. Piątek jest ostatnim dniem nauki, jednak Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie odprawiona w czwartek o godz. 9.00. Będziemy wspólnie dziękować Bogu za otrzymane łaski w kończącym się roku szkolnym oraz prosić o błogosławieństwo na czas wakacji. Zapraszamy wszystkich uczniów i ich rodziców, grono pedagogiczne, wszystkich pracowników szkoły oraz poczty sztandarowe.
 5. Zachęcamy dzieci i młodzież oraz ich rodziców, aby przystąpili do spowiedzi. Możliwość spowiedzi w środę od godz. 17.30 i w czwartek od godz. 8.30
 6. Wkrótce rozpocznie się czas wakacji i urlopów. Zadbajmy o to, by codzienna modlitwa oraz udział w niedzielnej Mszy św. dodawały nam siły i radości, abyśmy potrafili zobaczyć ślady Dobrego Boga w pięknie natury i otaczającego nas świata. Przypominamy również o odpowiednim zachowaniu i ubiorze w kościołach i wszystkich miejscach kultu.
 7. Kierujemy zachętę do rodzin naszej parafii, aby w czasie zbliżających się wakacji skorzystać z różnego typu rekolekcji, dni skupienia, pielgrzymek. Na plakatach w gablocie zamieszczane będą ciekawe propozycje dla rodzin, młodzieży i dzieci. Zapraszamy:
 •  młodzież na Sercańskie Dni Młodych, do Pliszczyna w dn. 25-30. VI,
 • na pielgrzymkę mężczyzn do Częstochowy – 23.VI, tzw. „Oblężenie Jasnej Góry”,
 • na pielgrzymkę nauczycieli na Jasną Górę w dn. 1.VII, (wyjazd o 13.00)
 • na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach: 20-27.VII,
 • na pieszą pielgrzymkę z Bełchatowa na Jasną Górę, która wyruszy 22.VIII zaprasza „Grupa Biała”; to wyjątkowa okazja, aby podczas rekolekcji w drodze powierzyć Maryi Królowej Polski swoje intencje.
 1. W tym tygodniu przypada Dzień Ojca (23. VI), stąd wszystkim ojcom dziękujemy za wszelki trud podejmowany dla dobra swoich rodzin. Zachęcamy dzieci do udziału we Mszy św., aby poprzez modlitwę okazali im swoją wdzięczność.
 2. W rodzinach naszej parafii trwa peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego, jako kontynuacja przeżywanych Misji Miłosierdzia. W chwili obecnej obrazy nawiedzają rodziny mieszkające w bloku nr 101, 137, 201 i Wraz z obrazem podawany jest modlitewnik „Przed Obrazem Jezusa Miłosiernego w rodzinie” a także księga, w której wpisują się rodziny goszczące obraz. W kościele pod chórem znajduje się przygotowana specjalna skrzynka, do której możemy składać pisemne podziękowania i świadectwa doznanych łask w związku z Misjami Miłosierdzia i peregrynacją obrazu w Rodzinach.
 3. W przyszłym tygodniu w naszej parafii organizujemy kolejną – letnią zbiórkę surowców wtórnych. Ostatnia, kwietniowa zbiórka zaowocowała rekordową kwotą 5240 zł. Kolejną akcję rozpoczynamy w najbliższy piątek 22-go czerwca o godzinie 12:00 i kończymy o 18:00, a w sobotę 23-go czerwca w godzinach 9:00 – 12:30. Zbiórka prowadzona będzie jak zawsze na parkingu przed kościołem, gdzie na darczyńców będą czekać kontenery i wolontariusze, którzy pomogą posegregować przyniesione rzeczy. Przypominamy, że w tym roku prowadzimy zbiórkę makulatury, baterii, nakrętek, płyt CD, puszek, złomu, telefonów komórkowych, sprzętu komputerowego, innych drobnych i dużych elektrośmieci oraz drobnych monet polskich i zagranicznych. Całkowity dochód ze zbiórki przeznaczony jest na budowę studni na terenie wiosek wchodzących w skład sercańskiej parafii pw. św. Franciszka w Batchoro w Czadzie. Wszystkim przyjaciołom sercańskich misji z Bełchatowa i okolicznych miejscowości z całego serca dziękujemy.
 4. Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów zaprasza dzieci, które ukończyły 3 klasę szkoły podstawowej, na „Wakacje z misjami i językami” do Nowego Kawkowa k. Olsztyna oraz do Koszyc Małych k. Tarnowa. Podczas tych kolonii nie brakuje zabawy, modlitwy i poznawania pracy Serwańskich misjonarzy. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej misjesercanow.pl
 5. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” o złamaniu przekleństwa ojca i kamieniu, który spada z serca opowiada Grzegorz Polakiewicz w art. pt. „Z czego się cieszysz?”. „Niedziela” natomiast porusza problem ojcostwa w art., p.t. „Jestem tatą, to moja kariera”. Jest nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się. Serdecznie polecamy.
 6. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Joachim Hajduk i Władysław Balon. Prośmy dla nich o wieczne zbawienie. Zdrowaś Maryjo …. Wieczny odpoczynek …
 7. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy dobrej niedzieli. Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim udającym się na urlopy życzymy dobrej pogody, błogosławieństwa Bożego, wstawiennictwa Matki Bożej i opieki Anioła Stróża. Błogosławionych owoców peregrynacji życzymy rodzinom przyjmującym Obraz Jezusa Miłosiernego. SZCZĘŚĆ BOŻE!