Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela Zwykła

24 Czerwca 2018 r.

 
 1. Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego.
 2. W najbliższy piątek w Rzymie w Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła (29 czerwca 2018 r.) Ojciec Święty Franciszek wręczy Ks. Abp. Grzegorzowi Rysiowi Metropolicie Łódzkiemu paliusz, czyli znak szczególnej więzi metropolity z następcą św. Piotra. Paliusz noszony przez papieża i metropolitów jest to biała wstęga utkana z owczej wełny z wyszytymi sześcioma krzyżykami, zszyta w formie koła, zakładana na ornat, której wypustki zwisają na piersiach i plecach. Symbolizuje on owcę, którą na ramionach niesie Dobry Pasterz. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszego Pasterza.
 3. Przeżywamy miesiąc czerwiec poświęcony Bożemu Sercu. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane codziennie o godz. 17.30.
 4. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11.30 pożegnamy Księży, którzy z dniem 30 czerwca opuszczą naszą parafię: ks. Henryka Lachura i ks. Sławomira Kuśmierza. Złożymy także życzenia ks. Henrykowi, który w tym roku przeżywa 25-lecie kapłaństwa. Wyrażamy wdzięczność Bogu za Księży i ich ofiarną posługę w naszej parafii (w kościele, jako opiekunowie grup parafialnych czy też jako katecheci w szkole). Bóg zapłać. Nowymi wikariuszami w naszej parafii zostali mianowani: ks. Krzysztof Szlachetka i ks. Adam Podsiadło.
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:w czwartek – św. Ireneusza bpa i m.

  w piątek – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła; zbiórka ofiar na tacę na potrzeby Stolicy Apostolskiej; Post w tym dniu obowiązuje.

 6. W czasie wakacji w niedziele nie będzie Mszy św. o 13.00, natomiast sakrament chrztu św. udzielany będzie o godz. 11.30. Msza św. z 19.30 zostanie przesunięta na 20.00. Nie będzie też Mszy św. odprawianej w dni powszednie o godz. 9.00. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki, środy i piątki od godz. 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.50.
 7. Zadbajmy w czasie wakacji o codzienną modlitwę oraz udział w niedzielnej Mszy św. Niech kontakt z Bogiem będzie źródłem  radości i siły, abyśmy potrafili zobaczyć ślady Stwórcy w pięknie otaczającego nas świata. Przypominamy również o odpowiednim zachowaniu i ubiorze w kościołach i wszystkich miejscach kultu.
 8. W rodzinach naszej parafii trwa peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego, jako kontynuacja przeżywanych Misji Miłosierdzia. W chwili obecnej Pan Jezus w Obrazie Miłosierdzia Bożego nawiedza rodziny mieszkające w blokach nr 101, 137, 201 i 305. W miesiącach wakacyjnych, czyli w lipcu i sierpniu nastąpi przerwa w peregrynacji. W kościele pod chórem znajduje się przygotowana specjalna skrzynka, do której możemy składać pisemne podziękowania i świadectwa doznanych łask w związku z Misjami Miłosierdzia i peregrynacją obrazu w Rodzinach.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. Stowarzyszenie na rzecz dzieci Korczakowska Republika Dziecięca DYLINIARNIA zbierane będą dobrowolne datki na potrzeby ubogich rodzin z Krakowa. Za zebrane pieniądze zostaną zakupione rzeczy pierwszej potrzeby. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 10. Dzisiejszy Gość Niedzielny przynosi odpowiedź na pytanie: jak młodym ludziom pokazać drogę do Chrystusa? Niedziela pisze o wielkim szturmie modlitwy za Ojczyznę. Dzisiaj możemy jeszcze nabyć tygodnik „Idziemy”, „Czas Serca”, czasopismo Droga dla młodzieży, Mały Gość Niedzielny oraz nowy numer Miłujcie się.
 11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Karolina Grządziel, Radomir Ścisłowski, Krzysztof Kowalski, Stanisław Wierzbicki. Módlmy się dla nich o wieczne zbawienie. Zdrowaś Maryjo.. Wieczny..

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom oraz Gościom życzymy wielu łask Bożych. Dzieciom i młodzieży dobrego wypoczynku i dużo słońca. Niech Bóg błogosławi wszystkim na nadchodzący tydzień.