Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela Zwykła

1 Lipca 2018 r.

 

 

 1. Msze św. odprawiane są dziś według porządku wakacyjnego o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki, środy
  i piątki
  od godz. 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.50. W pierwsze piątki kancelaria jest nieczynna.
 2. Zapraszamy na codzienną Adorację Najśw. Sakramentu o godz. 17.30, podczas której będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Zachęcamy też do udziału w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w  środę o godz. 17.30.
 1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej witamy nowego wikariusza ks. Krzysztofa Szlachetkę. Życzymy księdzu Krzysztofowi wielu darów Ducha Świętego i radości z kapłańskiej posługi w Bełchatowie.
 2. Dziś po Mszach św. Stowarzyszenie na rzecz dzieci Korczakowska Republika Dziecięca zbierać będzie dobrowolne datki na potrzeby ubogich rodzin z Krakowa. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
 • wtorek – św. Tomasza, ap.
 • piątek – bł. Teresy, dz.
 1. W tym tygodniu przypada: I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca:
 • W I Czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy na adorację przed Mszą św. wieczorną osoby modlące się w apostolacie Margaretki.
 • W I Piątek miesiąca oddajemy cześć NSPJ. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 21.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00. Możliwość spowiedzi przed i podczas każdej Mszy św. Odwiedzin chorych nie ma. 
 • W I Sobotę Msza św. o godz. 7.00 a po niej nabożeństwo I sobót miesiąca w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 • Nabożeństwo zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski rozpocznie się o godz. 9.00 modlitwą różańcową. W tym czasie będzie możliwość nabycia, wypełnienia i podpisania aktów zawierzenia swojej Rodziny i swoich problemów Matce Bożej. Następnie Msza św. a po niej zostaną przedstawione świadectwa działania Maryi w życiu konkretnych osób.
 1. W czwartek, 5 lipca będzie miało miejsce przyjęcie kandydatów do Zgromadzenia Księży Sercanów. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodych ludzi, którzy wyrażą pragnienie życia kapłańskiego i zakonnego. Prośmy jednocześnie o dar nowych powołań z naszej parafii.
 1. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na wyjazd na Jasną Górę na Zawierzenie Rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi w dn. 7.07.2018. Wyjazd o godz. 13.00. Zapisy w sklepiku.
 2. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni.
  W przyszłą niedzielę składka gospodarcza przeznaczona na planowane inwestycje i wszelkie prace remontowo budowlane. W ostatnim czasie zostały wykonane od nowa ławki parkowe stojące wokół kościoła. Ławki w liczbie 10 sztuk wykonano z drzewa dębowego. Koszt wykonania 5500 zł. Bóg zapłać za każdy dar.
 3. Dzisiejszy Gość Niedzielny pisze o aktorce Dolores Hart, która porzuciła Hollywood i wstąpiła do klasztoru. W Niedzieli znajdziemy artykuł p.t. „Miłość ludzka nie jest Bogiem” oraz dodatek specjalny w postaci maści na mięśnie i stawy. Serdecznie polecamy również inne czasopisma.
 4. Parafianom i Sympatykom życzymy wszelkiej pomyślności i opieki Matki Bożej. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Dzieciom i młodzieży – dobrego wypoczynku i dużo słońca. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!
 5. Teraz uczcijmy JEZUSA obecnego w Najświętszym Sakramencie