1. Msze św. odprawiane są dziś według porządku wakacyjnego o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00. O godz. 17.30 Nieszpory Niedzielne.
2. Dziś po każdej Mszy św. na parkingach będzie błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Przy tej okazji będzie możliwość wsparcia polskich misjonarzy (na zakup środków transportu) włączając się w akcję MIVA POLSKA „1 grosz za każdy kilometr przejechany w ciągu roku”. To też okazja do wyrażenia wdzięczności Bogu za bezpieczną jazdę.
3. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki od godz. 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.50. W pierwszy piątek miesiąca kancelaria jest nieczynna.
4. Zapraszamy na codzienną Adorację Najśw. Sakramentu o godz. 17.30, podczas której będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Zachęcamy też do udziału w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
wtorek – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
środę – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp. i doktora Kościoła;
sobotę – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
W tym tygodniu przypada także: I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca:

W I Czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy na adorację przed Mszą św. wieczorną osoby modlące się w apostolacie Margaretki.
W I Piątek miesiąca oddajemy cześć NSPJ. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00, 21.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00. Możliwość spowiedzi przed i podczas każdej Mszy św. W czasie wakacji nie ma odwiedzin chorych.
W I Sobotę Msza św. o godz. 7.00 a po niej nabożeństwo I sobót miesiąca
w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
6. Nabożeństwo zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski rozpocznie się o godz. 9.00 modlitwą różańcową. W tym czasie będzie możliwość nabycia, wypełnienia i podpisania aktów zawierzenia swojej Rodziny i swoich problemów Matce Bożej. Następnie Msza św. a po niej zostaną przedstawione świadectwa działania Maryi w życiu konkretnych osób.
7. W środę rozpocznie się sierpień, miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania konkretnych działań w intencji trzeźwości. Może to być osobista abstynencja, modlitwa o trzeźwość w naszych rodzinach a także postanowienie, by w tym czasie nie spożywać alkoholu, nie kupować i nim nie częstować. Na stoliku pod chórem jest wystawiona księga trzeźwościowa gdzie można zapisywać swoje postanowienia.
8. Pierwszy sierpnia, to także kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Modlić się będziemy za tych, którzy polegli w walce o wolność naszej Ojczyzny. Prezydent Miasta Bełchatowa oraz Proboszcz Parafii p.w. Narodzenia NMP zapraszają na obchody 74 Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego w dn. 1 sierpnia 2018 roku o godz. 16.50 w Parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie przy Pomniku Pamięci Bełchatowian. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
9. W niedzielę 5 sierpnia rozpoczynają się zapisy do Grupy Białej na 125. Bełchatowską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 22 – 28 sierpnia br. Zapisy będą przyjmowane w biurze Radia Maryja w Domu Parafialnym w godz. od 18.30 do 20.00, natomiast w niedzielę po każdej Mszy Świętej na stoliku pod chórem. Prosimy o zabranie ze sobą do zapisu dowodów osobistych. Będzie też możliwość dokonania zapisu na tzw. „Duchową pielgrzymkę”.
10. Za tydzień do naszej parafii przyjedzie s. Agnieszka Chmielarska, albertynka z miejscowości Plebanówka na Ukrainie. Siostra przedstawi nam charakter swej posługi a my po Mszach świętych będziemy mogli swoją ofiarą wesprzeć wysiłki misyjne Kościoła na wschodzie.

11. Spotkanie liderów wspólnot parafialnych odnośnie Parafiady odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym w sali nr 14.

12. „Jakiś ksiądz idzie poboczem i niesie drewniany krzyż” – ten nowy sposób modlitwy księży o powołania kapłańskie jest opisany w tygodniku Niedziela. Gość Niedzielny pisze o kapelanach Powstania Warszawskiego, których Niemcy nienawidzili bardziej niż powstańczych żołnierzy. Najnowszy, sercański dwumiesięcznik WSTAŃ jest poświęcony postaci św. Ojca Pio jako lekarza dusz. Serdecznie polecamy.
13. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jan Stasiak, Jan Rolew, Stanisław Gryglewski. Módlmy się dla nich o wieczne zbawienie. Zdrowaś Maryjo.. Wieczny..
14. Na czas budowania w nas Wolności, Trzeźwości i poszukiwania w naszym życiu prawdziwych wartości niech Bóg nam błogosławi. Błogosławieństwo pojazdów i ich kierowców.

Wszystkim Parafianom, Gościom życzymy dobrej niedzieli i opieki Maryi. Na nadchodzący tydzień pracy i odpoczynku niech Bóg Wam błogosławi.