Ogłoszenia duszpasterskie
XVII Niedziela Zwykła
5 Sierpnia 2018 r.

1. Msze św. odprawiane są dziś według porządku wakacyjnego o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00. Nieszporów Niedzielnych dzisiaj nie będzie.
2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
– poniedziałek – Święto Przemienienia Pańskiego
– środa – św. Dominika, prezbitera;
– czwartek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, dz. m. – Patronki Europy;
– piątek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
– sobota – wspomnienie św. Klary, dziewicy.
3. Trwa miesiąc trzeźwości – sierpień. Zachęcamy do podejmowania konkretnych działań w intencji trzeźwości. Może to być osobista abstynencja, modlitwa o trzeźwość narodu i naszych rodzin, postanowienie, by w tym czasie alkoholu nie kupować i nim nie częstować.
4. Dziś rozpoczynają się zapisy do Grupy Białej na 125. Bełchatowską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 22 – 28 sierpnia br. Pielgrzymka to szczególny rodzaj rekolekcji w drodze, możliwość zawierzania Bogu przez pośrednictwo Maryi różnych intencji. Serdecznie zapraszamy. Zapisy na pielgrzymkę potrwają do 19 sierpnia (włącznie) i będą przyjmowane w biurze Radia Maryja na I piętrze w Domu Parafialnym w godz. od 18.30 do 20.00, także w niedzielę po każdej Mszy Świętej – również w biurze Radia Maryja. Prosimy o zabranie ze sobą do zapisu dowodów osobistych.
Wszystkie osoby, które nie będą mogły z różnych względów wziąć udziału w tegorocznej pielgrzymce, w szczególności ludzie starsi i cierpiący, mogą przystąpić do tzw. duchowego pielgrzymowania. Szczegółowy opis tej formy pielgrzymki wraz z warunkami uczestnictwa i formularzem przystąpienia znajdują się pod chórem, przy wyjściu z kościoła. Osoby zainteresowane duchowym pielgrzymowaniem proszone są o wypełnienie formularza i dostarczenie go do biura Radia Maryja do 19. VIII.
W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek po Mszach świętych na przygotowanie do Pieszej Pielgrzymki Grupy Białej na Jasną Górę i wydatki z związane przygotowaniem. Za każdy dar składamy serdeczne Bóg zapłać!
5. Parafialny Zespół Caritas w przyszłą niedzielę (12 sierpnia) rozpocznie po raz kolejny akcję „Tornister pełen uśmiechów”. W tym roku pragniemy pomóc dzieciom ze wschodniej Polski i z Ukrainy, zwłaszcza z parafii, w których pracują Księża Sercanie a także dzieciom z naszej parafii. Po Mszach św. członkowie zespołu Caritas, pod chórem udzielą dokładnej informacji. Potrzebne przybory szkolne można będzie przynosić do zakrystii, biura Caritas lub do sklepiku parafialnego.
6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Dostępne są tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy a także czasopisma dla dzieci i młodzieży.
7. Trwa inwentaryzacja naszej parafialnej biblioteki. Prosimy o zwrot książek. Wystarczy przynieść książkę i położyć na stoliku pod chórem. Należy podkreślić, że brakuje nam około 300 książek nieoddanych przez osoby wypożyczające.
8. Będziemy organizować Parafiadę w dniu 2 września b.r. Zapraszamy na to wydarzenie wszystkich parafian i gości. Na stoiskach mogą zaprezentować swoje dzieła osoby, które malują, rzeźbią, szydełkują czy tworzą inne czy też tworzą inne ciekawe wyroby. Można się zgłaszać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
9. Parafianom i Sympatykom życzymy wszelkiej pomyślności i opieki Matki Bożej. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Dzieciom i młodzieży – dobrego wypoczynku i dużo słońca. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!
10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Klewin, Jakub Cieślak, Tadeusz Pilc. Módlmy się dla nich o Miłosierdzie Boże : Zdrowaś Maryjo ..
11. Dziś w naszej parafii gościmy s. Agnieszkę Chmielarską, albertynkę
z miejscowości Plebanówka na Ukrainie. Siostra przedstawi nam charakter swej posługi a my po Mszach świętych będziemy mogli swoją ofiarą wesprzeć wysiłki misyjne Kościoła na wschodzie. Prosimy siostrę o zabranie głosu.
12. Teraz uczcijmy JEZUSA obecnego w Najświętszym Sakramencie.