Ogłoszenia duszpasterskie
XIX Niedziela Zwykła
12 Sierpnia 2018 r.

Msze św. odprawiane są dziś według porządku wakacyjnego o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00.
2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: –
wtorek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera męczennika;
środa – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wielkiego ocalenia Naszej Ojczyzny, czyli 98 rocznica Cudu nad Wisłą. Msze św. będą odprawiane według rozkładu niedzielnego, wakacyjnego: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 20.00. Przypominamy, że w ten dzień wierni mają obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Jest również dzień Wojska Polskiego.
piątek – św. Jacka prezbitera;
Trwają zapisy do Grupy Białej na 125. Bełchatowską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 22 – 28 sierpnia br. Pielgrzymka to szczególny rodzaj rekolekcji w drodze, możliwość zawierzania Bogu przez pośrednictwo Maryi różnych intencji. Serdecznie zapraszamy. Zapisy na pielgrzymkę potrwają do 19 sierpnia (włącznie) i będą przyjmowane w biurze Radia Maryja na I piętrze w Domu Parafialnym w godz. od 18.30 do 20.00, także w niedzielę po każdej Mszy Świętej – również w biurze Radia Maryja. Prosimy o zabranie ze sobą do zapisu dowodów osobistych.
Wszystkie osoby, które nie będą mogły z różnych względów wziąć udziału w tegorocznej pielgrzymce, w szczególności ludzie starsi i cierpiący, mogą przystąpić do tzw. duchowego pielgrzymowania. Szczegółowy opis tej formy pielgrzymki wraz z warunkami uczestnictwa i formularzem przystąpienia znajdują się pod chórem, przy wyjściu z kościoła. Osoby zainteresowane duchowym pielgrzymowaniem proszone są o wypełnienie formularza i dostarczenie go do biura Radia Maryja do 19. VIII.
Dzisiaj jest zbiórka do puszek po Mszach świętych na organizację. Pieszej Pielgrzymki Grupy Białej na Jasną Górę i wydatki z związane przygotowaniem. Za każdy dar składamy serdeczne Bóg zapłać!
Parafialny Zespół Caritas od dzisiaj rozpoczyna po raz kolejny akcję „Tornister pełen uśmiechów”. W tym roku pragniemy pomóc dzieciom ze wschodniej Polski i z Ukrainy, zwłaszcza z parafii, w których pracują Księża Sercanie a także dzieciom z naszej parafii. Po Mszach św. członkowie zespołu Caritas, pod chórem udzielą dokładnej informacji. Potrzebne przybory szkolne można będzie przynosić do zakrystii, biura Caritas lub do sklepiku parafialnego.
Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową „Śladami Jana Pawła II” w dniach 7-9 września (Kraków, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska). Więcej informacji na plakacie w gablocie.
Róże Żywego Różańca organizują pielgrzymkę m.in. do Częstochowy, Przeprośnej Górki, dnia 22 września, koszt: 40 zł. Zapisy w sklepiku parafialnym.
Będziemy organizować Parafiadę w dniu 2 września b.r. Zapraszamy na to wydarzenie wszystkich parafian i gości. Na stoiskach mogą zaprezentować swoje dzieła osoby, które malują, rzeźbią, szydełkują czy tworzą inne czy też tworzą inne ciekawe wyroby. Można się zgłaszać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego zaprasza na Kurs małżeński.
Ten kurs to seria siedmiu romantycznych spotkań mających pomóc każdej parze w pracy nad wzmocnieniem ich wzajemnej relacji.
Proponujemy cykl siedmiu randek w romantycznej atmosferze. Rozpoczynamy 11 września 2018 o godz. 19.00 w Domu Parafialnym Czas trwania kursu to kolejne siedem wtorków. Zapraszamy małżeństwa bez względu na staż oraz pary nieformalne. Kurs ma formę randki ze współmałżonkiem, na którą składa się: kolacja, prezentacja tematu oraz dialog tylko we dwoje w celu pogłębienia relacji. Koszt kursu: 280 zł. Zapisy przez stronę internetową www.snebelchatow.pl. Szczegółowe informacje są zmieszczone w gablocie oraz u ks. Krzysztofa Satoły SCJ. 
. „Nie patrz na nas!” krzyczeli esesmani do ojca Kolbego bo jego wzrok był tak przenikliwy, że nie dało się go znieść. Gość Niedzielny opisuje ostanie dni świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Niedziela pisze o 250 młodych Polakach zakochanych w Polsce, którzy przyjechali z całego świata na kongres Polonii i mówią że Boga i Ojczyznę mają w sercu i są dumni z tego że są Polakami. Serdecznie polecamy także inne czasopisma katolickie.
W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Andrzej Nita,. Módlmy się dla niego o Miłosierdzie Boże : Zdrowaś Maryjo ..
Parafianom i Sympatykom życzymy wszelkiej pomyślności i opieki Matki Bożej. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Dzieciom i młodzieży – dobrego wypoczynku i dużo słońca. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!